WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

‘Kadına Yönelik Şiddete Karşı Sıfır Tolerans’ paneli düzenlendi

‘Kadına Yönelik Şiddete Karşı Sıfır Tolerans’ paneli düzenlendi
Bu haber 25 Kasım 2021 - 14:29 'de eklendi ve kez görüntülendi.

‘25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’ münasebetiyle Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi ile Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü işbirliğinde ve Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi’nin ev sahipliğinde ‘Kadına Yönelik Şiddete Karşı Sıfır Tolerans’ Paneli düzenlendi.

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Konferans Salonu’nda düzenlenen panele, Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım ve eşi Güllühan Yıldırım, Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin ve eşi Selda Şahin, Başsavcı vekili Uğur Özcan, İl Jandarma Komutanı Kd. Alb. Osman Kılıç, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ülkü Uslu, Kadem Tekirdağ İl Temsilcisi Zeynep Şentop Şahin, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, akademik ve idari personel, öğrenciler , Tekirdağlı vatandaşlar ve basın mensupları  katıldı.

Panelin açılış konuşmasını Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ülkü Uslu yaptı. Ardından moderatörlüğünü Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Kadın Hizmetlerinden Sorumlu Müdür Yardımcısı Ayfer Kılıç’ın gerçekleştirdiği panele geçildi.

CEZA YAPTIRIMLARININ CAYDIRICILIĞI KONUSUNDA BİLGİLER VERDİ

Panelde, Tıp Fakültesi Psikiyatri Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Murat Beyazyüz, ‘Şiddet Failinin Psikolojisi ve Şiddetin İşaretleri’ konulu bir sunumda bulundu. Sonrasında Kadem Tekirdağ İl Temsilcisi Zeynep Şentop Şahin, kadına yönelik şiddetin önlenme çalışmalarında sivil toplum kuruluşlarının rolünü anlattı. Ardından Av. Özge Beyazsu ve Av. Celal Anıl Serbest, kadına karşı şiddet eylemlerinde ceza yaptırımlarının caydırıcılığı hususunda bilgiler verdi.

Panelin devamında Üniversitemiz Hukuk Fakültesi Ceza ve Ceza Muhakemesi Hukuku Ana Bilim Dalı Başkanı ve aynı zamanda Kadın ve Aile Çalışmaları Merkezi Müdürü Dr. Öğr Üyesi Ezgi Cankurt, ‘Cedaw Komitesi Kararlarına Genel Bir Bakış’ konulu bir anlatımda bulunurken, İlahiyat Fakültesi İslam Tarihi Ana Bilim Dalı Başkanı Dr. Zehra Gözütok Tamdoğan ise ‘Cahiliyyeden Medeniyete İslam’ın Şiddet Karşısındaki Tavrı: Dikkat ve Rikkat’ konulu bir sunumda bulundu. Panel, günün anısına toplu fotoğraf çekiminin ardından son buldu. Haber Merkezi

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER