WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

KORONAVİRÜS GÖLGESİNDE KUTLANDI

KORONAVİRÜS GÖLGESİNDE KUTLANDI
Bu haber 23 Nisan 2021 - 16:02 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Tekirdağ’da 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Tarihi Valilik Binası Atatürk Anıtı önünde çelenk töreni düzenlendi. Sokağa çıkma yasağı ilan edilen 23 Nisan’da çelenk töreni pandemi gölgesinde gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlanan çelenk töreninde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop’un kutlama mesajları okundu.

Çelenk Sunma Töreninin ardından ise Polis ile Jandarma Ekipleri araç konvoyu oluşturarak sirenlerini çalıp Hürriyet Caddesi üzerinden başlayarak sahilde tur attılar.

Ardından konuşma yapan Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan, bundan 101 yıl önce Türk Ulusu’nun tüm imkansızlıklara ve zorluklara rağmen büyük bir bağımsızlık mücadelesi verdiğini kaydederek, “Bugün milletçe Türkiye Büyük Millet Meclisimizin, Gazi meclisimizin kuruluşunun 101. yıldönümünü ulaşmış olmanın mutluluğu içerisinde, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlamanın coşkusunu yaşıyoruz. Milletimizin kadim tarihinde izler bırakan unutulmaz anılar ve pek çok kahramanlıklar var. Tarih, aziz milletimizin esaret altında yaşadığına tanıklık etmemiş, ancak her Türk evladının bayrağı, vatanı, sancağı, kutsal değerleri tehlikeye düştüğünde, istikbal ve istiklali için kendi canını seve seve feda ettiğine tanıklık etmiştir. Bundan 101 yıl önce ecdadımız tüm imkansızlık ve zorluklara rağmen inanç ve azimle verdiği bağımsızlık mücadelesinde ‘hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir’ ülküsüyle topyekun Kurtuluş Savaşı’nı başlatmış, şanlı tarihimizin şeref levhalarındaki en güzel örnek olan İstiklal Harbi’ni zaferle taçlandırarak, istiklaline vurulmak istenen prangaları kırmış ve ülkemizin ebedi vatanımız olduğunu tüm dünyaya ilan etmiştir. 23 Nisan 1920’de Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Ankara’da Türkiye Büyük Millet Meclisimiz açılarak, milli iradenin gücü tescil edilmiş aynı zamanda Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından bu önemli gün özgürlük bilincinin unutulmaz nişanesi, birlik ve beraberliğimizin sembolü geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza tüm dünya çocuklarıyla birlikte armağan edilmiştir. Kutlu olsun.”şeklinde konuştu.

“EĞİTİM MİLLİ KÜLTÜRÜMÜZÜ YAŞATMANIN EN TEMEL YOLUDUR”

Çağına yön verecek bilgi ve beceriye sahip çocuklar için çalışmalarını durmadan sürdürdüklerini vurgulayan Ulusan, “Eğitim, milli kültürümüzü ve değerlerimizi yaşatmanın en temel yoludur. İstikbalimizi inşa etme yolunda en büyük gücümüz de eğitimdir. Çocuklarımıza kadim tarihimizi, kültürümüzü ve değerlerimizi aktarmanın öncelikli görevimiz olduğundan hareketle bu sorumluluk bilinciyle onları milli ve manevi değerlerine bağlı, çağına yön verecek bilgi ve beceriye sahip, fikri hür vicdanını hür irfanı hür nesiller olarak yetiştirmek için durmadan çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.”diye konuştu.

“GELECEĞİN TÜRKİYE’SİNİ SİZLER İNŞA EDECEKSİNİZ”

Ulusan, sözlerini şöyle noktaladı: “Sevgili çocuklar, daha büyük daha güçlü kalkınmış ve daha istikrarlı müreffeh bir Türkiye’de yaşamamızın teminatı bizlerin en büyük umudu, Türkiye’yi geleceğe taşıyacak olan sizlersiniz. Sizler, milletimizin umut çiçekleri, aydınlık yarınlarımızsınız. Bağımsızlığımız gibi sizleri de dünyadaki en büyük varlıklarımız olarak görüyoruz. Sağlıklı, eğitimli, mutlu bireyler olarak hayata devam etmeniz en büyük arzumuzdur. Tüm çabamız sizlere demokrasisi, ekonomisi, özgürlükleri güçlü, her alanda kalkınmış bir Türkiye bırakmaktır. Atatürk’ün ‘Cumhuriyet’i biz kurduk onu yaşatacak olan sizlersiniz.’ Sözüyle inancını ifade ettiği çocuklarımız olarak geleceğin Türkiye’sini sizler inşa edeceksiniz.”

Çelenk sunma töreni kahraman şehitlerimiz ve COVID-19 salgınında yaşamını yitiren sağlık çalışanları için gökyüzüne balon bırakılmasıyla son buldu.

Çelenk törenine; Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Uzunlar, CHP Tekirdağ İl Başkanı Şener Zeynel Saygın, Ak Parti İl Başkanı Mestan Özcan, İYİ Parti İl Başkanı Sertaç Alkaya, İYİ Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Ali Darıcı, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Nurten Yontar, Tekirdağ Baro Başkanı Av. Sedat Tenekeci, MHP İl Başkanı İlker Yücel, TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İçöz, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı. Habertrak/Özlem İnan

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER