DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

BÜYÜKŞEHİRİZ AMA CEZALANDIRILIYORUZ

Son Güncelleme :

11 Temmuz 2024 - 14:48

BÜYÜKŞEHİRİZ AMA CEZALANDIRILIYORUZ

Tekirdağ ili, Türkiye İstatistik Kurumu’nun açıkladığı 2011 yılına ilişkin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi Sonuçları dikkate alınarak ve 12 Kasım 2012 tarihi itibarıyla büyükşehir yasa tasarısı, Meclis Genel Kurulunda kabul edilerek 6360 sayılı kanun olarak yasalaşması ile Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi kuruldu.

Bundan sonra ne oldu?

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi seçimleri yapılınca, Tekirdağ İl Genel Meclisi’ne üye seçimleri, yapılmadı.

Yerine ise  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne ilçe belediye meclislerinin ön sıralarını alan üyelerden bir meclis oluşturuldu.

Böyle olunca kısa adı TRAKYAKA olan Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu üyeliklerinde, dört üyemiz olması gerekirken, bu üye sayımız, üçe düştü.

Diğer iller, başta valiler olmak üzere, İl Genel Meclis Üyeleri,Belediye Başkanları ve Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlarının katılımıyla toplanıyor.

Nüfusu; Edirne ve Kırklareli’nin toplamından neredeyse 400 bin fazla olan Tekirdağ, İl Genel Meclisi’ne üye seçimleri yapılmadığı için “toplantılarda, eksik sayıyla temsil” ediliyor.

Bu da karar aşamalarında, Tekirdağ’ın aleyhine, bir durum üretiyor.

Özellikle; teşviklerde, bu öne çıkabiliyor.

Kısacası para musluğu olan bu kurumda Tekirdağ, bir eksik

Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu 2024 Yılı Temmuz Ayı Olağan Toplantısı Çerkezköy BSH Fabrikası’nda gerçekleştirildi.

Toplantıya Valimiz Recep Soytürk, Kırklareli Valisi Birol Ekici, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Candan Yüceer, Edirne Belediye Başkanı Av. Filiz Gencan Akın, Kırklareli Belediye Başkanı Derya Bulut, Edirne İl Genel Meclis Başkanı Çiğdem Gegeoğlu, Kırklareli İl Genel Meclis Başkanı Hakan Geriş, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cengiz Günay, Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Soner Ilık ve Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin katıldı.

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı toplantıya katılmamış.

Biz,eksik sayı için bir öneride bulunmuyoruz…

Ama seçimle gelen bir kurumdan para musluğu olan bu kurumda, eksikliğin tamamlanmasını bekliyoruz.

Tekirdağ’da iş yapan sanayici,esnaf ve STK’lar için.