DOLAR 32,7878 % 1.53
EURO 35,1602 % 0.53
GRAM ALTIN 2.457,99 % 2,80
ÇEYREK A. 4.018,81 % 2,80
BITCOIN 66.196,00 -0.031
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava

HAYRABOLU YOLU BİLMECESİ…

Son Güncelleme :

27 Şubat 2018 - 15:21

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak,hafta sonu Tekirdağ’daydı.

İlçeleri de dolaşarak nabız yokladı.

Genel Başkan Yardımcısı olduktan sonra Tekirdağ’ın girişinde Sultanköy’de karşılanan Öztrak,ziyaret ettiği her yerde iktidara yüklendi.

Öztrak, genel siyaset üzerine yaptığı konuşmada;merkezi yönetimden Tekirdağ’a yapılan yatırımların giderek kan kaybettiğini, buna karşın CHP’li belediyelerin zor şartlar altında önemli hizmetlere imza attığının altını çizerken“Rakamlar ortada. ‘Hani onlar bilmez biz biliriz.’ diyorlar ya, kimse kusura bakmasın biz bu işi onlardan çok daha iyi biliriz. Yerelde bunları yapıyorsak, genelde de iktidara geldiğimizde onlardan çok daha iyisini yapacağımız açıktır” diye konuştu.

Öztrak,yerel siyasete ilişkin iki konuya vurgu yaparken,”Hayrabolu yolu projesinin yatırım bedeli 267 milyon TL. Bitiş tarihi 2021 yılı. 2017 sonuna kadar harcanan para 2 bin TL. Bu yıl için konan ödenek 20 milyon TL. AMA BU KADAR ÖDENEKLERLE HAYRABOLU YOLU PROJESİ BİTER Mİ? “eleştirisinde bulundu.

Bu yol eğer ciddiye alınması halinde ve de yolun bitimine 4 yıl kaldığına göre 267 milyonun dörtte biri oranında ödenek ayrılmalıydı.

O da yaklaşık 67 milyon lira gibi bir rakama geliyor.

Bu konuda iktidar milletvekillerinden çaba sarf etmelerini bekliyoruz.

Diğer yerel konuda da TESKİ’yi koruması altına da alan Öztrak, başka illerdeki su fiyatı örneklerini verdi ve Teski’nin fiyatlarının  normal olduğunu savundu.

Öztrak, TESKİ’nin yatırımlarından da övgüyle söz ederken “TESKİ ,TÜRKİYE’DE İHALESİ İPTAL EDİLMEYEN TEK İÇME SUYU VE KANALİZASYON İDARESİ.”diyerek bunun kendileri için gurur kaynağı olduğunu söyledi.

Bu gezilerini kısaca özetlersek;

Öztrak, geçmiş dönemlere göre; daha atak,daha sevecen bir politika izliyor

Tüm ilçe  örgütlerini, hatta Trakya’yı dolaşarak birlik,bütünlük mesajları veriyor.

Kısacası ”ben,artık  buralardayım.”diyor.