DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava

TEKİRDAĞ’IN YAMAN HALLERİ–289

Son Güncelleme :

28 Şubat 2018 - 12:27

ARAÇ TRAFİĞİ İNSANIMIZIN SAĞLIĞINI BOZDU

——————————————————————–

Şehir içinde bir tek ana cadde olması; bütün araçların buradan seyir etmesi; trafik polislerimizin sanki yokmuş gibi geri çekilmesi; araç trafiğini iyice işin içinden çıkılmaz hale getirdi.

Özellikle, Pazartesi ve Perşembe günleri! Pazaryerlerinin yanlış seçilmesi; bu yanlışı istikrarlı ve çok az yara alarak kapatacak belediye gücü, bilgisi, görgüsü ve iradesi olmaması da bu işlerin üzerine tuz-biber ekiyor.

Varsın herkes bildiğini okusun! Hatta bilgisizliğin, taraflı oluşun tarafında bulunsun. Bir gerçek var ki; şehir insanı, yani lafı geldi mi; “Halkımız!” olan bu insanlar artık nefes alamayacak hale geldiler. Canlar sıktın; evlere yansıyan bir sürü mutsuz aile…

Bütün bunların sorumlusu kimler? İşi bilemeyen Belediye yöneticileri? İlimizin Trafik Polislerine yeterli yetkiyi vermeyen, şehir trafiğinden iyice elini çeken; Emniyet Müdürlüğümüz!

Büyükşehir oldu da ne oldu? Sadece su paralarımız, emlak vergilerimiz arttı! Bunu düşünen yığınla insan; artık önlemler istiyor.

Yahu; bu rezil düseni, işlemez olanı işler hale getirmek için bin dereden su getirip, bin tane söz veriyorsunuz; seçilmek için! Peki, ama seçildiniz; yetki sizde! Neyi bekliyorsunuz? Kazın ayağı öyle değimliymiş? İşkembeden atmak başka, gerçekler başka mı?

Hepsini kabul ediyoruz! Sayın, unvan ve koltuk meraklısı yöneticilerim; Zabıta Müdürüm; yahu, trafik zabıta diye koyduğunuz insanlara yazık! Çok yazık! Düdük öttürmesini, sağını solunu bilmeyen bunca insan; araç trafiğini çözeceğiz diye; insan trafiğini arttırmaktan başka bir komiklik yapmıyorlar.

Hâlbuki trafik polisliğinden emekliye ayrılmış bir sürü insan var. İyi ve sıkı eğitim; bu sorunları çözüp bitiremez. Ama nefes aldırır; bütün sayınlar; sayın müdürler, şefler; başkanlar; insanımız hiç olmazsa nefes alsın; bu ayıptan az da olsa kurtulsun…

EVLERİMİZİN GÜVENLİĞİ

————————————–

Kapımızın, bacamızın sağlamlığı kadar; evin dış kapısının da güvenli ve her daim kapalı olması gerekiyor bu zamanda.

Bir laf vardır; hırsıza kilit dayanmaz, diye! Batı felsefesinde önlemler vardır! Aklın, hukukun, matematiğin önlemleri! Artık bizler de bu önlemleri tanımak, anlamak zorundayız.

Bazen küçük bir dikkatsizlik ciddi bir trajediye dönüşür. Bazen de küçük bir önlem; nice acıyı, malı, canı korur. Mal canın yongasıdır. Aynı zamanda, insanımızın nice tecrübelerden sonra; cana geleceğine mala gelsin; algısı, düşüncesi de meşhurdur.

Gelin; hep birlikte mallarımızı da canlarımızı da koruyalım. Nasıl mı? Elimde ki ulusal gazetenin 13.sayfasında çok önemli bir duyuru, reklâm var.

Ocakta ki gaz kaçağına karşı alınacak önlemlerden söz ederken; el içi kadar bir aleti tanıtıyor. Fiyatı; 250 TL. Aynı tanıtımlar; yangın için, su baskınları içinde düşünülmüş. Bizi uyaracak cihazın ücretleri; 250 TL civarı…

Ne kadar küçük ve ucuz bir aletin, ne büyük zenginliklerimizi; canımızı, canlarımızı koruma, kurtarma; bizleri uyarma gibi meziyeti var.

Bir şey olmaz! Mantığı çökmüştür. Her an tedirgin olarak da yaşanmaz. Öyleyse; doğu kültürümüze, bir de batı medeniyetinin duyarlılığını, aklını eklemek zorundayız.