DOLAR 32,5438 % -0.04
EURO 34,8618 % -0.11
GRAM ALTIN 2.423,31 % 0,01
ÇEYREK A. 3.962,11 % 0,01
BITCOIN 64.110,01 -3.302
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 18°

TEKİRDAĞ’IN YAMAN HALLERİ–354

Son Güncelleme :

03 Temmuz 2018 - 12:09

SANA YAKIŞMADI, SAYIN KADİR BEY!

———————————–

 

1 Temmuz Kabotaj Bayramını kutlama heyecanı içindeyken öğrendim bu haberi. Kara haber tez duyulur misali; hemen duyuldu; Tekirdağ’ın turizm öncüsü olacak Beş Evler Sosyal Tesislerin kapatılıyor oluşu…

 

Ve kapatıldı! Tekirdağ’ın insanına, sosyal, kültürel, turizm hayatına destek amaçlı başlatılan bu projenin en büyük destekçisi Kadir Albayrak ve Habertrak Gazetesi; Sığdaki Derinlikler Köşesi olmuştur.

 

Ne oldu da bunca insanın çalıştığı, bu kadar değerli yol alınmışken; şehir özel hayatına, sivil hayatına öncü olacak bu proje yok sayıldı? Niçin kapatıldı? Mazeret nedir? Zarar ediyor oluşu?

 

Adı üzerinde; burası Büyükşehir Belediyesinin Tekirdağ ve ülke insanına öncü projelerinden birisi; Beş Evler Sosyal Tesisleri. Bu tür yatırımların derhal kar etmesi beklenir mi? O zaman; devletin yaptığı bunca yatırım; Turizm, Kültür kuruluşlarının tamamı kapatılmalı! Kütüphaneler, şehir tiyatroları, devlet tiyatroları, operaları hiç bekletilmeden kapatılmalı!

 

Büyükşehir Belediyesinin kaç kuruluşu kar ediyor da, onlar bırakılıyorken; Beş Evler Sosyal Tesisleri, işçisi, yöneticisi, ustasıyla tam da zor olan başarılmışken kapatılıyor?

 

Kadir Bey; bindiği dalı çoktan kesmeye başlamış da haberimiz yok! Bu bir insanın kendi ayağına kurşun sıkması, aynı zamanda kendi evladını öldürmesi gibi bir şey…

 

Bunca yıl niçin destek verdik? Bu tür projeleri destekleyip var ettiği için! Şimdi, Sayın Kadir Beye soruyorum; senin bütün kuruluşların kar mı ediyor? Fen İşlerinin zararı hesaplanırsa; kapatılması mı gerekir? Alınan asfalt makinesinde ki kayıplar; milyonları aşmışken; gerekli hesaplar sorulmamışken; en gerekli, lazım olan sosyal tesisler kapatılıyor…

 

Sayın Kadir Bey, bu kapatma işi sana yakışmadı. Halkın takdirini alacağını sanıyorsan, mazeretin, insanları tatmin edeceğini düşünüyorsan; ALDANIYORSUN!

 

Bazı danışmanların, müdürlerin seni aldatıyor. Bu şehir, yalnızlığın, suskunluğun yazgısını turizm, sosyal ve kültürel hayatla kıracakken; başladığın işi yarım bıraktın. Hatta kaçtın…

 

Daha bir hafta önce idare ettiğin kurumda gelip bazı projelerini izlemiş; mutlu, umutlu olmuştum. Bu projelerin en önemli ayağı; Ertuğrul Mahallesi ve Beş Evler Sosyal Tesisleri alanıyken; buraya nasıl kıydın? Nasıl kıydınız?

 

Halkın, özellikle senin partine oy vermeyen insanların inancı şöyle;” biz yapıyoruz, onlar yıkıyor!” söylemini destekler bir çaba girdiniz; birçok insan gibi bu günü, geceyi kâbus kabul ediyorum.

 

Bu kararından; bu büyük yanlıştan DERHAL geri dönemini sana kazandıracağı itibar; siyasi ve sivil hayatında; bir ömür karşına çıkacaktır.

 

İlla kar diye düşünüyorsan; kendi kurumunda kapatacağın bölümlerden sonra geriye ancak TESKİ kalır.

 

11 tane okul yaptırıyorsun. Üstelik belediyenin birinci önceliği olmayan; bu görev Milli Eğitim Bakanlığımızın olduğu halde; bu projelere 70 milyon gibi büyük bir para harcıyorsun. Bunların karlılığı nerede?

 

Okul, hastane, yurt yaptırmak devletin birinci görevi olduğu halde; belediyelerin en önemli görevlerinden birisi; sosyal, kültürel, tarihsel hayatın yenilenmesi, zenginleşmesi, şehir insanın daha huzurlu ve şehirlerimizin daha yaşanır hale gelmesi çabaları olacakken; sen, var olanı da yok ettin…

 

Sayın Kadir Bey; bu sana yakışmadı… Tarihsel bir yanılgı, hatanın içine düştün… Bu yanılgıyı, YANLIŞI düzeltmek ayıp değil, üzerine örtmeye çalışmak, çürümenin kokularını önleyememek, sonun başlangıcı gibi bir şey demek; Sayın Kadir Bey…