WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

KÜLTÜRDE BÜYÜKŞEHİR FARKI

KÜLTÜRDE BÜYÜKŞEHİR FARKI
Bu haber 24 Ağustos 2020 - 10:57 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve ‘Şiir Duvarı’ adı verilen proje tasarımında; ünlü grafiti sanatçıları, en iyi  performanslarını sergileyerek Merdivenli Park’ın edebiyat kokan bir görünüm kazanmasını sağladılar.

Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün Harf İnkılabı için 92 yıl önce geldiği ve  valiliğe yürüdüğü merdivenlerde o günlerin izi var.

İlçemize muazzam bir sanat köşesi oluşturan, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Albayrak ve ekibiyle, emek harcayan sanatçılarımızın ellerine, yüreklerine sağlık.

Tekirdağ’da meydan düzenlemesi devam ederken, şimdiye kadar yapılan projelerin içinde en çok emek harcanan ve görüntüsü itibariyle ilçemize renk katan bir çalışma.

Merdivenli Park’ta gençlerimizin  zihinlerine kazınacak;  kitap okumaya, şiire ve edebiyatımıza teşvik eden bir görsellik oluşturuldu.

Namık Kemal’in, Can Yücel’in, Sebahattin Ali’nin, Ahmet Haşim’in, Yahya Kemal Beyatlı’nın, Nazım Hikmet’in, Aziz Nesin gibi birçok edebiyatımıza ve kültürümüze emeği geçmiş şair ve yazarlarımızın sözleri Merdivenli Park duvarlarında Tekirdağ’a gelenleri sanat ve edebiyatla karşılıyor.

Gençlerimizin de en azından bu değerlerimizi görmeleri ve bunlara sahip çıkmaları gerektiği kanısındayım.

Tekirdağ’da gerçekten bir ilke imza atan belediyemizi de canı gönülden kutluyorum.

Ve aynı zamanda kültür ve turizme katkı sağlayan, şehrimizi tanıtan bu tip projelere  İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüzün de imza atmasını, şehrimize katkı sunmasını bekliyoruz.

Sevgiyle kalın….

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER