WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

Meşhur Velimeşe Bozası tanıtıldı

Bu biyografi 23 Ekim 2021 - 12:57 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Meşhur Velimeşe Bozası tanıtıldı

Antalya Ticaret Borsası öncülüğünde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin desteğiyle bu yıl 11.’si düzenlenen Yöresel Ürünler Fuarı’nda (YÖREX) Ergene’nin meşhur Velimeşe bozası da yer aldı.

2010 yılında düzenlenmeye başlayan, ülkemizin batısından doğusuna,  güneyinden kuzeyine tüm yöresel lezzetlerin bir araya geldiği YÖREX fuarında Ergene’nin coğrafi işaretli lezzeti meşhur Velimeşe bozasının da yer aldığını kaydeden Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Yörex fuarı katılımcılara gerek ulusal gerekse uluslararası markalaşma yönünde önemli bir imkan sunuyor. Trakya Kalkınma Ajansı’nın katkıları ile açılan stantta Tekirdağ’ın yöresel ürünlerinin tanıtımı yapılıyor. Biz de Ergene Belediyesi olarak meşhur Velimeşe Bozamızla yerimizi aldık. Velimeşe Bozası, geçtiğimiz günlerde İstanbul’da Cumhuriyet Halk Partisi tarafından düzenlenen Tarımsal Kalkınma Zirvesi’nde de yer almış ve katılımcıların büyük beğenisini kazanmıştı. Şimdi de Antalya’da Türkiye’nin her yerinden gelen katılımcılara Velimeşe bozası ikramında bulunarak hem meşhur lezzetimizle tanıştırıyor hem de Velimeşe ve Ergene’nin adını duyuruyoruz” dedi.

Tüm Türkiye’den coğrafi işaretli ürünler başta olmak üzere yöresel ürünlerin de yer aldığı ve tanıtıldığı fuarda Velimeşe Bozasının son derece büyük ilgi gördüğünü de sözlerine ekleyen Başkan Yüksel, “Fuar geçen yıl pandemi dolayısıyla yapılamamıştı. Bu yıl yeniden kapılarını açınca biz de Ergene Belediyesi olarak yer aldık” diye konuştu.

Tekirdağ’ın coğrafi işaretli ürünleri arasında yer alan Velimeşe Bozası Hayrabolu Tatlısı, Karacakılavuz Dimi Dokuması, Malkara Eski Kaşar Peyniri, Tekirdağ Köftesi, Tekirdağ Peynir Helvası ve Tekirdağ Yapıncak Salamura Asma Yaprağı ile birlikte Tekirdağ’ın coğrafi işaretli 7 ürününden biri olarak yer alıyor. Haber Merkezi

DİĞER BİYOGRAFİLER