WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

Mutlu mazbatasını aldı

Mutlu mazbatasını aldı
Bu haber 11 Ocak 2020 - 14:34 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Kırklareli’nin Babaeski İlçesi’nde, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Örgütü, Olağan Kongresi sonrasında ilk toplantısını yaptı.

Parti binasında gerçekleşen toplantıya, CHP Kırklareli Milletvekilleri Türabi Kayan, Vecdi Gündoğdu, Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı, CHP Kırklareli İl Başkanı Tayfun Okan Çobancık, Merkez İlçe Başkanı Gürcan Saatçi, Karahalil Belediye Başkanı Aykut Yakut, CHP’li İl Genel Meclis Üyeleri, CHP’li Belediye Meclis Üyeleri, CHP Belde Başkanları, İlçe Kadın ve İlçe Gençlik Kolları, parti delegeleri ve çok sayıda parti üyesi katıldı.

Yeniden İlçe Başkanı seçilen Erol Mutlu, toplantının açılış konuşmasında;“Sözlerime, Barış Pınarı Harekât Bölgesi’nde, yol kontrolü sırasında meydana gelen bombalı araç saldırısı sonucunda şehit olan 4 kahraman askerimize Tanrıdan rahmet ve Türk Ulusuna sabırlar dileyerek başlamak istiyorum. Bir de trafik kazası geçiren Balıkesir Milletvekilimiz Ahmet Akın’a sizlerin huzurunda geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Çok değerli Cumhuriyet Halk Partililer, Kasım ayının başından itibaren başlayan bir şölenimiz vardı. Hakikaten de delege seçimleri ile başladığımız ve şenlik havasında süren iki aylık bu sürecin sonucunda geçtiğimiz Pazar günü İlçe Kongremizi tamamlayarak, bu süreci sonlandırdık. Bugüne kadar yapılan bu kongrelerin içinde bana göre en derli toplusu, en düzgünü ve en demokratiği olan bu kongrede, başta üyelerimize, delege seçimlerinde partilerine sahip çıktıkları için ondan sonra çünkü delege seçimlerini çok önemli bir katılım ile gerçekleştirdik. Bu katılım bize üyelerimizin partilerine olan bağımlılığını ve sahiplenme durumunu gösterdi. Ben bütün üyelere basının ve sizlerin huzurunda bir kez daha teşekkür ediyorum. Ondan sonra yapılan delege seçimimizde, delege seçilen arkadaşlarımıza hakikaten kendilerine teşekkür ediyorum. Çok doğru bir karar vermişiz, daha doğrusu üyelerimiz çok doğru bir karar vermiş. Çünkü arkadaşlarımızın %98’den fazlası bu kongreye katılarak, bu seçimde oy kullandılar ve partilerine sahip çıktılar. Değerli arkadaşlar, bu bir tesadüf değil Cumhuriyet Halk Partisi Babaeski İlçe Örgütü’nün, partisine bu kadar sahiplenmesi bir tesadüf değil! Babaeski İlçe Örgütü, Üyesi ile Partilisi ile Cumhuriyet Halk Partisine har zaman sahip çıktı. Çünkü Cumhuriyet Halk Partisi yapılan tüm seçimlerde, son yerel seçimi hariç tutuyorum. Türkiye genelinde bazılarında ilk on’a, bazılarında ilk yirmi’nin altına hiç düşmedi. Trakya’nın en yüksek oyunu her zaman aldı. Benden öncesini bilmiyorum ama benim İlçe Başkanlığı dönemimde girdiğimiz bütün seçimlerde Trakya’nın birinci İlçesi olarak çıktık. Bu İlçe Kongresinin sonucu da partilerine sahiplenmesinin bir göstergesidir. Seçimler bitti ben bir kez daha hepinize çok teşekkür ediyorum. Kongre sürecinde de söyledim, bu insanlar bu partiye sahip çıkıyorlar ve çıkmaya da devam edeceklerdir. Dün akşam itibari ile Partimize iki yeni üyelik kaydı geldi. Bunlar Zeki Arslan ve Mustafa Tuna arkadaşlarımızdır. Ben Milletvekillerimizden bu arkadaşlarımıza parti rozetlerini takmalarını rica ediyorum. Partimize katılmak isteyen genç kardeşlerimizde var onlarında en kısa zamanda kayıtlarını yapıp partimize dahil edeceğiz.” Dedi.

Mutlu, konuşmasının sonunda seçim de kendisine rakip çıkan Zafer Çevik’i kürsüye davet ederek, “Bu kongreyi demokratik şölenine çeviren ve aday olan Zafer Çevik kardeşime, sizlerin huzurunda tekrar teşekkür etmek istiyorum. Babaeski’de Cumhuriyet Halk Partisi işte bunun için çok seviliyor, birlik ve beraberliğin adı olduğu için seviliyor, bu kongre burada bitmiştir. Bundan sonra Babaeski’de Cumhuriyet Halk Partisinin nasıl oylarını arttırırız, Babaeski de Cumhuriyet Halk Partisini nasıl daha ileriye taşıyabiliriz onun hesabını yapacağız diyoruz, hepinize saygılar sunuyorum.” İfadelerini kullandı.

Seçimi az bir oyla kaybeden Zafer Çevik’te, Erol Mutlu’yu tekrar tebrik ederek, başarılar diledi ve bir buket çiçek takdim etti.CHP Alpullu Belde Başkanı Egemen Ece ve Yönetim Kurulu Üyesi Atılım Kenar’da Erol Mutlu’u tebrik ederek, bir buket çiçek takdim ettiler.Daha sonra CHP Kırklareli Milletvekili Vecdi Gündoğdu, partiye yeni üye kaydı yaptıran Mustafa Tuna’ya parti rozetini takarak, kendisini tebrik etti.Toplantıda yapılan konuşmaların ardından, 5 Ocak 2020 Pazar günü yapılan Olağan Kongresi’nde yeniden CHP Babaeski ilçe başkanı seçilen Erol Mutlu ve yönetim kurulu üyeleri, İlçe Seçim Kurulu’na giderek mazbatalarını aldı.

Öğleden sonra Babaeski Hükümet Konağına gelerek, İlçe Seçim Kurulu Memuru Sibel Yılmaz’dan mazbatasını alan Erol Mutlu, burada partililere tekrar teşekkür etti.

Mazbatasını almaya giden Mutlu’yu, yeni yönetim, CHP Kırklareli Milletvekilleri Türabi Kayan, Vecdi Gündoğdu, Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı, CHP Kırklareli İl Başkanı Tayfun Okan Çobancık, Merkez İlçe Başkanı Gürcan Saatçi, Karahalil Belediye Başkanı Aykut Yakut, CHP’li İl Genel Meclis Üyeleri, CHP’li Belediye Meclis Üyeleri, CHP BeldeBaşkanları, parti  delegeleri ve çok sayıda parti üyesi yalnız bırakmadı. Habertrak/Zekiye Türkkan

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER