WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

“NKÜ Ülkü Ocakları’nın kalesi olacak”

“NKÜ Ülkü Ocakları’nın kalesi olacak”
Bu haber 17 Ekim 2020 - 15:03 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Tekirdağ Ülkü Ocakları İl Başkanlığı tarafından basın toplantısı düzenlendi. Basın toplantısında Ülkü Ocakları Tekirdağ İl Başkanı Hayrullah Zıvalıoğlu, kendisini ve Ülkü Ocakları’nın yapılaşmasını anlattı.

Tekirdağ Ülkü Ocakları İl Başkanlığı’na kurumsal kimlik kazandıracaklarını aktaran Ülkü Ocakları Tekirdağ İl Başkanı Hayrullah Zıvalıoğlu; “İlimiz ve ilçelerimizde bulunan ocaklarımızla birlikte tek vücut olarak faaliyetlerimizi gerçekleştireceğiz. Yapacak olduğumuz faaliyetlerden Türkiye’de tanınan ve bilinen bir Ülkü Ocakları olacağız. Namık Kemal Üniversitesi’nde teşkilat olarak Türkiye’de kale komunda olacağız.” dedi.

“2002 YILINDA ÜLKÜ OCAKLARI İLE TANIŞTIM”

Babadostu Erzurum Cağ Kebap restoranında basınla buluşan Ülkü Ocakları İl Başkanı Hayrullah Zıvalıoğlu, ülkü ocakları ile 2002 yılında tanıştığını belirterek; “19 Eylül 2020 tarihinde Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Sayın Ahmet Yiğit Yıldırım tarafından, Tekirdağ Ülkü Ocakları İl Başkanlığı’na getirilmiş bulunmaktayım.   Öncelikle şahsımı sizlere tanıtmak istiyorum., 1988 yılı, Çorlu doğumlu ve aslen Ordu Ünyeliyim. İlk, orta ve lise eğitimlerimi Çorlu’da tamamladım. 2009 yılında vatani görevim olan askerliği tamamlayarak; Çorlu da iş hayatına atıldım. Evli ve 2 çocuk babasıyım.   2002 Yılında lise öğrencisi iken Çorluda Ülkü Ocakları ile tanıştım, yine Çorlu ülkü ocakları ilçe başkanlığında 2003-2005 yılında Orta Öğretim birim başkanı olarak vazife aldım 2005 2007 yılları arasında sırası ile sosyal faaliyet birim başkanlığı, Eğitim Birim başkanlığı, Teşkilat birim başkanlığı vazifelerinde bulundum.  2007 -2009 yılları arasında Ocak başkan vekilliği ile vazifelendirildim.  2008 yılında Üniversite öğrencisi iken Tekirdağ Ülkü ocakları il başkanlığına bağlı bulunan Namık Kemal Üniversitesi merkez kampüsünde Öğrenci konseyi çalışmalarında bulunup üniversite birimim tarafından Bölüm başkanlığı ile görevlendirildim. 01.05.2015 -01.07.2015 tarihleri arasında Tekirdağ Ülkü ocakları Teşkilatlardan Sorumlu il başkan yardımcılığı vazifesinde bulundum. 01.07.2015  –  21.05.2017 yılı aralığında Çorlu ülkü ocakları ilçe başkanlığı görevini yapmak üzere Tekirdağ il ocak başkanlığı tarafından vazifelendirildim. “diye konuştu.

“TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK GENÇLİK HAREKETİ”

Ülkü Ocaklarının Türkiye’nin en büyük gençlik hareketi olduğunu söyleyen Zıvalığoğlu; “Türkiye’nin en büyük gençlik hareketi olan Ülkü Ocakları 1968 yılında kurulmuş ve günümüze kadar Türk gençliğini, ilim, irfan, medeniyet, fen, dini, sosyal ve teknoloji alanlarında yetiştirmeye devam etmektedir. Ülkü Ocakları, gelecekte bu ülkeyi yönetecek gençlerin bilgilerinin artmasında, beceri ve liderlik özelliklerinin tanımlanmasında önemli bir okuldur. Ülkü Ocakları; Türk gençliğinin, Türk yurtlarında, topraklarında gözü olan, Türk milletini böl parçala yut taktiğiyle tarihe gömmek isteyen emperyalizme ve Türk düşmanlığına karşı sürekli zinde tutan ve uyandıran, milli birliği ve kardeşliği besleyen ve güçlendiren kutsal mekânlardır. Ülkü Ocakları, gençlere neden yaşamak gerektiğini anlatan, onlara maneviyat dünyasında ışık olan, gelecekte büyük adamlar olmaları için hangi merhalelerden geçmelerini anlatan özel gençlik merkezleridir. 50 yıldır en aktif şekliyle Türkiye’de faaliyet içinde bulunan, her türlü emperyalizme karşı mücadele veren, milleti de bu anlamda uyandırmaya çalışan Ülkü ocakları binlerce şehit vermiş, binlerce gazisi bulunan bozkurt yürekli gençlerin bulunduğu mekânlardır. “ifadelerini kullandı.

“TEKNOLOJİK OLARAK GENÇLERİMİZİN YANINDA OLACAĞIZ”

Tekirdağ Ülkü Ocaklarını teknolojik adımlarla ileriye taşıyacaklarını kaydeden Zıvalıoğlu
“Yüce Türk Milleti’nin şanlı tarihinden ve mücadelesinden ilham alarak; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde, Başbuğ Alparslan Türkeş’in yolunda, Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin emrinde ve Genel Başkanımız Sayın Ahmet Yiğit Yıldırım’ın talimatlarıyla Türk gençliğine yakışır bir duruş ve olgunlukla milletimizin her bir gencine ulaşmayı planlıyoruz.  Tekirdağ Ülkü Ocakları İl Başkanlığı’nı kurumsal kimlik kazandırarak; İlimiz ve ilçelerimizde bulunan Ocaklarımızla birlikte tek vücut olarak faaliyetlerimizi gerçekleştireceğiz. Yapacak olduğumuz faaliyetlerden Türkiye de tanınan ve bilinen bir Ülkü Ocakları olacağız.  Namık Kemal Üniversitesi’nde teşkilat olarak Türkiye de kale komunda olacağız. Tekirdağ Ülkü Ocakları İl Başkanlığı bünyesinde kurulan 45 kişilik Eğitim Heyetiyle birlikte tüm ilçe ocaklarımızda eş zamanlı olarak;  Güncel  Tarihi  Dini ilmihal  Sosyal  Teknoloji  Türk Milliyetçiliği Fikir akımları gibi alanlarda eğitim verilmesini sağlayacak ve Türk gençliğinin gelişmesi için gece gündüz demeden ve zaman mefhumu olmadan mücadele edeceğiz. Kurmuş olduğumuz teknoloji ekibiyle il ve ilçe ocaklarımızda robotik kodlama ve yazılım alanında eğitim verilmesi sağlanacak.  İl ocak bünyemizde bulunan dijital kütüphaneyi daha da güçlendirerek; gençlerimize kitapları teknolojik olarak okuma imkânı sunacağız. Tekirdağ Ülkü Ocakları İl Başkanlığı olarak alt yapısına başlamış olduğumuz Mobil Uygulama ile tüm vatandaşlarımıza, özellikle gençlerimize anında ulaşıp, içinde bulunmuş olduğumuz pandemi süresince eğitimlerden geri kalmamaları konusunda ders verilmesi, ödüllü bilgi yarışmaları ve günlük pasaj olarak kitap okuma alışkanlıklarının kazılması anlamında teknolojik olarak gençlerimizin yanında olacağız. “şeklinde konuştu.

ERMENİSTAN’IN SALDIRILARINI KINADI

Ermenistan’ın saldırılarını kınayan Zıvalıoğlu; “Katil devlet Ermenistan, Azerbaycan’ımızın en büyük kentlerinden Gence’ye ve Mingaçevir’e balistik füze saldırısında bulunmuş ve maalesef şehitlerimiz olmuştur. Ermenistan değişmemiştir, dün ne ise bugünde aynıdır. Dün Hocalıda yapılanları unutmadık ve unutmayacağız. Azerbaycan artık yalnız değildir ve arkasında güçlü Türkiye Cumhuriyeti Devleti vardır. Soydaşlarımız olan Azerbaycan’ın her daim yanında olacağız. Dün akşam ki saldırıda şehit olan sivil vatandaşlara ve askerlerimize Allahtan rahmet, kardeşlerimize sabırlar diliyoruz. “diyerek sözlerini tamamladı. Habertrak/Serhat Yeşilipek

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER