DOLAR 15,5487 % 0.42
EURO 16,2247 % 0.63
GRAM ALTIN 907,95 % 0,68
ÇEYREK A. 1.484,49 % 0,68
BITCOIN 29.696,50 1.09
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 19°
Google News

Öğrencilerin sergisi beğeni topladı

Son Güncelleme :

13 Mayıs 2022 - 13:02

Öğrencilerin sergisi beğeni topladı

Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü öğrencilerinin hayallerinden fırçalarına, fırçalarından tuvale yansıttıkları eserler; Mehmet Akif Ersoy Binası Fuayesi’nde sanatseverlerle buluştu. 3. Sınıf Ana Sanat Atölye Resim Sergisi, 29 Nisan’a kadar sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Resim Eğitimi Ana Bilim Dalı 3. sınıf öğrencileri, ilk sergileri ile sanatseverlerle bir araya geldi. Pandemi nedeniyle iki yıldır çevrim içi sergilerle eserlerini sanatseverlerin beğenisine sunan öğrencilerin ilk yüz yüze sergilerinde heyecan ve mutlulukları gözlerinden okunuyordu.

Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü öğretim üyeleri Doç. Dr. Figen Girgin ve Doç. Dr. Mehtap Kodaman’ın küratörlüğünde gerçekleşen 3. Sınıf Ana Sanat Atölye Resim Sergisi’ne Trakya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Ahmet Hamdi Zafer, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sevinç Sakarya Maden, Genel Sekreter Yardımcısı Uzm. Ahmet Sezgin ile akademisyenler, öğrenciler ve sanatseverler katıldı.

Küratörleri oldukları serginin hayata geçmesinden büyük bir mutluluk yaşadıklarını ifade eden Doç. Dr. Figen Girgin ve Doç. Dr. Mehtap Kodaman, öğrencilerin eserlerini farklı teknik ve temalarda oluşturduklarını söyleyerek öğrencilerin CV’leri için önemli bir organizasyona imza attıklarını belirtti.

Yüz yüze bir etkinlikte, özellikle de sanatsal bir etkinlikte bir araya gelmekten mutlu olduklarını dile getiren Dekan Prof. Dr. Sevinç Sakarya Maden, sergiyi gerçekleştirmelerinden ötürü akademisyen ve öğrencilere teşekkür etti.

Sanat ve akademiyi bir araya getiren bir etkinlikte bulunmanın mutluluğunu ve öğrencilerin heyecanını paylaştığını ifade eden Rektör Yardımcısı Prof. Ahmet Hamdi Zafer, “Öğrencilerimizin atölyelerde farklı tekniklerle oluşturdukları eserler, bugün bizlerle olacak. İlk sergileri olması nedeniyle yaşadıkları heyecan ve mutlulukları gözlerinden okunan öğrencilerimizi ve serginin sorumlu hocaları Doç. Dr. Figen Girgin, Doç. Dr. Mehtap Kodaman ile tüm hocalarımızı tebrik eder, başarılı çalışmalarının devamını dilerim.” dedi. Açılış konuşmalarının ardından sergiye eserleri ile katılan öğrencilere protokol tarafından katılım belgeleri takdim edildi.  Öğrencilerin atölyelerde farklı tema ve tekniklerde meydana getirdikleri 34 eserden oluşan sergi, 29 Nisan tarihine kadar sanatseverler tarafından ziyaret edilebilecek. Haber Merkezi