WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

Öğretmenler günü coşkuyla kutlandı

Öğretmenler günü coşkuyla kutlandı
Bu haber 25 Kasım 2020 - 15:41 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Başöğretmen unvanı verildiği tarih olan ve 1981 yılından bu yana Öğretmenler Günü olarak kutlanan 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Ergene’de Marmaracık Mahallesi’nde yer alan Demokrasi Meydanı’nda tören düzenlendi.

Törene, Ergene Kaymakamı Mehmet Emin Taşçı, Ergene Belediye Başkan Vekili Salih Tıknas, Ergene İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Ömer Yıldırım, Ergene İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı Özgür Dehri, Ergene İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Şenol Doğramacı, Ergene Belediye Başkan Yardımcıları, birim müdürleri, daire amirleri, siyasi partilerin temsilcileri, okul müdürleri, idareciler ve öğretmenler katıldılar. Ergene İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne ait çelengin Atatürk Anıtına sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı seslendirildi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un öğretmenler günü dolayısıyla yayımladığı mesajın okunduğu törende günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Ergene Deri Sanayicileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmeni Şengül Duran yaptı.

Emekliye ayrılan öğretmenlere teşekkür plaketi, Okulum Temiz belgesi almaya hak kazanan kurumların temsilcilerine de belgelerinin Ergene Kaymakamı Mehmet Emin Taşçı tarafından verildiği törende e-twining projesi kapsamında başarı elde eden Velimeşe Anadolu Lisesi öğretmenleri Güler Çetin ile Filiz Balnak’a, öğretmenler arası öykü yarışması birincisi Deri Sanayicileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmeni Burçin Esen ile Anı yarışması birincisi Karamehmet Ortaokulu öğretmeni Sefa Yalçın’a ödülleri ve başarı belgeleri Ergene Belediye Başkan Vekili Salih Tıknas tarafından verildi.

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Ergene İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin Ergene İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Ömer Yıldırım tarafından verildiği tören mesleğe yeni başlayan aday öğretmenlerin meslek yemini ile sona erdi. Haber Merkezi

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER