WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

Ökten ailesinin mutlu günü

Ökten ailesinin mutlu günü
Bu haber 13 Ağustos 2020 - 13:20 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Efe Ökten erkekliğe ilk adımını attı

Ekrem Ökten, Muazzez Ökten çiftinin oğulları Efe Ökten’in sünnet düğününde siyaset, sanat spor ve ticaret dünyasından birçok isim yer aldı.

Süleymanpaşa İnönü Ortaokulu bahçesindeki düğünde pandemi kurallarına ve sosyal mesafeye uyulmasına özen gösterildi. Misafirlerin tamamının ateşi ölçüldü. Her türlü dezenfekte malzemeleri katılımcılara sunuldu.

Yavuz Mahallesi Ihlamur Sokak Ihlamur Apartmanı önünden Alay ile başlayan ve mevlid-i şerif ile devam eden sünnet düğününe gelen bütün misafirlere yemek ikram edildi.

Misafirlerini eşi ile birlikte karşılayarak ağırlayan Ekrem Ökten ve eşi Muazzez Ökten’in heyecanı ilerleyen saatlerde mutluluğa dönüştü.

 

Düğün alanına çocukları Efe ile birlikte giren Ökten çifti, ışık gösterileri eşliğinde ilk dansı yaparak gecenin açılışını yaptılar. Sosyal mesafenin ve diğer tedbirlerin uygulanması ve yoğunluk nedeniyle takı merasimi uzun sürdü. Takılar ve hediyeler zarflarla Efe Ökten’in yanındaki kutulara konarak korona virüs kurallarına uyuldu. Mehter marşı eşliğinde alana tahterevalli üzerinde gelen Efe Ökten’in girişi alkışlarla karşılandı. Folklor gösterilerinin ardından özel elbiseli gençlerin birlikte oluşturdukları oyun havaları eşliğinde kına yakıldı.

Kalabalık bahçeye sığmadı. Gelemeyenlerin çiçek gönderdiği ve telefonlarla tebrik edenlerin çokluğu dikkatlerden kaçmadı. Simit Dünyası’nın başarılı esnaflarından olan Ekrem Ökten ve ailesi muhteşem düğün organizasyonu ile alkışı hak etti. Tekirdağspor yönetimlerinde de görev alan Ekrem Ökten’i sporcu arkadaşları, yöneticiler, eski sporcular ve Tekirdağspor yönetimi ile çok sayıda spor kulübü ve temsilcileri yalnız bırakmadı. Düğünde okulun bahçesi çelenk ve çiçeklerden dolayı okul bahçesi adeta çiçek tarlasına döndü. Esnaflar, oda başkanları, dernek yöneticileri ve siyasiler düğünde yerlerini aldı. Oyun havaları eşliğinde eğlenceli bir düğün oldu. Düğünde güzel bir müzik resitali sunan orkestra, davul ve klarnet ekibi Türkiye turu yaparcasına bütün yörelerin halk türkülerini sundu. Özellikler Trakya, Urfa, Erzurum ve Karadeniz yörelerinin halk oyunlarında eğlence tavan  yaptı, düğüne katılanlar doyasıya eğlendi. Yıllardır Süleymanpaşa’da Simit Dünyası’nda hep zirvede olan başta Tekirdağspor olmak üzere çeşitli STK’larda görev yapan, başarılı ve sevilen esnaf Ekrem Ökten ve ailesinin oğulları Efe Ökten’in sünnet düğünü birçok güzel anıyla ‘darısı damatlığına’ denilerek noktalandı. Habertrak/Ayşe Keşkek

 

 

 

 

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER