WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

Ömrü vefa etmedi

Ömrü vefa etmedi
Bu haber 17 Mart 2017 - 11:32 'de eklendi ve kez görüntülendi.

70 yıllık usta o, otomobili tamir edemeden öldü

Tekirdağ’ın Malkara İlçesi’nde, 15 yıl önce yaşamını yitiren eşinin mezarını ziyaret etmek için 1952 model otomobilini tamir etmeye çalışan 84 yaşındaki Davut İnan, hayalini gerçekleştiremeden hayatını kaybetti.

Malkara’da 70 yıldır oto tamirciliği yapan 4 çocuk babası Davut İnan, 2002 yılında eşi Yurdagül İnan’ı kaybetti. Gazibey Mahallesi Ertuğrul Gazi Sokak üzerindeki evinde yalnız yaşayan İnan, 55 yıldır garajında duran eski model otomobilini 10 yıl önce tamir etmeye başladı. Otomobili eşinin çok sevdiğini ve tamir edip, mezarını ziyarete gitmek için kullanacağını belirten Davut İnan, yıllardır aracı tamir etmek için çalıştı. Parçalarını bulmakta zorlandığı 1952 model İngiliz Vanguard model otomobili üzerinde her gün çalışan İnan, ancak parçalarını bulamadığı aracı da tamir etmekte güçlükler yaşadı.

Davut İnan, yalnız yaşadığı evinden çıkmaması üzerine şüphelenen komşuları durumu polis ekiplerine bildirdi. Eve gelen polis ve sağlık ekipleri İnan’ı evinde ölü olarak buldu.

Malkara’nın ilk oto tamircisi olan Davut İnan, otomobilin tamir etmeye başladığı sırada gazetecilere açıklamalarda bulunmuştu. İnan, “Eski günlerim aklıma geliyor, eşim de bu otomobili çok severdi. Bu araba bizim çocuğumuz gibiydi. Tekrar bu arabayı yapıp eşimin kabrini ziyarete gideceğim. Bu otomobil bizim ilk nikah arabamızdı. Zaten bu otomobil Malkara’nın ilk otomobiliydi. Tekrar o günleri yaşamak istiyorum. Bu arabayı eskisinden daha iyi yapıp sık sık eşimin kabrini ziyarete gideceğim. Uzun yıllar garajda arabam çürüdü. Parça sıkıntılarından dolayı el atamadım. Eşim de çok sevdiği için otomobilimizi tekrar yapmaya karar verdim. Kolları sıvadım Allah yardımcım olsun” demişti. Ruhan Yalçın-Canlı Haber

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER