WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

Orman Okulu Projesi hayata geçiyor

Orman Okulu Projesi hayata geçiyor
Bu haber 10 Haziran 2021 - 11:09 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Kırklareli Valisi Osman Bilgin çeşitli ziyaretler ile yapımı devam eden ve yapılması planlanan projeler ile ilgili incelemelerde bulunmak üzere Kırklareli’nin Vize ilçesini ziyaret etti.

Vali Osman Bilgin, Vize ilçe ziyaretine Çakıllı Beldesinde Trakya’da bir ilk olarak “Yarının Doğası Bugünden Yaratılır” felsefesiyle geleneksel eğitim anlayışına alternatif olarak ana okul binası, tarım alanı, hobi bahçesi, sosyal tesis, macera parkuru, gözlem kulesi, hayvan gözlem evi ve kum alanlarında “Öğrenciler Kendilerinin Öğretmeni Olacak” mottosuyla uygulanacak “Vize Orman Okulu Projesi” nin yapımına başlanacak okul alanında incelemelerde bulunarak başladı.

Vali Bilgin, Vize Orman Okulu proje incelemesinin ardından doğal miras olarak kabul edilen, geçmişimiz ile geleceğimizin arasındaki yaşayan köprü tabiat varlıkları Anıt Ağaçlardan, Vize Çakıllı beldemizde bulunan 578 yaşındaki Çınar Ağacını gezerek, Anıt Ağacın gelecek kuşaklara daha sağlıklı şekilde aktarılması amacıyla Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü tarafından devam eden bakım çalışmaları ve tescil işlemleri hakkında yetkililerden bilgiler aldı.

Vali Bilgin, Çakıllı Beldesindeki incelemelerine Saray-Kırklareli Bölünmüş Yol Projesi kapsamında Çakıllı Beldesinde yapımı devam Çevre Yolu çalışmalarını yerinde inceleyerek devam etti.

Vali Bilgin, Çakıllı Belde Belediye Başkanı Mehmet Bayram’ı ziyaret ederek, Pandemi ile mücadelede hayata geçirilen tedbirler ve yapılan çalışmalar ile halkımıza yönelik hizmetlere verdiği desteklerinden dolayı Teşekkür Belgesi verdi.

Vali Bilgin’in Vize İlçe programında Kaymakam Elif Canan Tuncer, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Bilal Kuşoğlu ile Çakıllı Belediye Mehmet Bayram ve Kamu Kurum ve Kuruluş Müdürleri hazır bulundular. Haber Merkezi

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER