WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

Öztrak’tan kur uyarısı

Öztrak’tan kur uyarısı
Bu haber 13 Eylül 2021 - 13:49 'de eklendi ve kez görüntülendi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, Merkez Bankalarının en önemli sermayesinin güven olduğunu belirterek uyarılarda bulundu.

Öztrak, piyasalara doyurucu bir izahat yapmayıp faizin iktidarın kurallarına göre değiştirildiğini kaydetti ve “Bu oyunun kuralının maç oynanırken değiştirilmesidir.” dedi.

 

İktidarın ekonomik istikrardan uzak olduğunu dile getiren Öztrak; “Şimdi siz diyeceksiniz ki, ben TÜFE’yi esas alıyorum, ona göre yürüyorum, benim faizlerim TÜFE altında olmayacak diyorsunuz ama TÜFE yükselmeye başlıyor, siz hiçbir hazırlık yapmıyorsunuz, piyasalara doyurucu bir izahat yapmayıp çıkıp evet enflasyon arttı ama ben artık TÜFE’yi değil çekirdek enflasyon rakamlarından birini kullanacağım, hangisi işime geliyor, C işime geliyor, ona göre de faizi belirleyeceğim. Bu oyunun kuralının maç oynanırken değiştirilmesidir. Bir merkez bankası başkanı bunu yaparsa o ülkenin parası da %2’ye yakın değer kaybeder. İlan edilen hedeflerde 2 trilyon dolar milli gelir hedefimiz olacaktı, bu OVP’de 2023 milli gelir hedefi 925 milyar dolar. 1 trilyon 75 milyar dolar ortada yok. Yani hedef yarı yarıya düşmüş. Bu başarısızlığın tescilidir.” şeklinde konuştu. Habertrak/Nijat Ayvaz

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER