WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

“Problemleri birlikte ortadan kaldıracağız”

“Problemleri birlikte ortadan kaldıracağız”
Bu haber 23 Şubat 2021 - 10:26 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Keşan Belediyesi, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) ve Keşan Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi yönetimi, Madeni Eşya ve Demirciler Odası ve Dülgerler ve İnşaatçılar Odası ile birlikte düzenledikleri toplantıda sanayi sitesinde yaşanan sorunları masaya yatırarak, yerinde inceledi.

Toplantıya; Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan TSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı, Keşan Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Salim Şevik, Keşan Belediyesi Meclis Üyesi Hakan Gürel, Madeni Eşya ve Demirciler Odası Başkanı Hüseyin Erkan ve Dülgerler ve İnşaatçılar Odası Başkanı Bülent Gezer katıldı.

Toplantıda söz alan İsmail Şapçı, şunları söyledi: “Keşan Küçük Sanayi Sitemizde yapacaklarımızla ilgili yol haritası çizerek, problemleri birlikte ortadan kaldırmayı amaçlıyoruz. Küçük Sanayi Sitemizin bölge ekonomisine daha da fazla katkı sunması için çalışmalarımızı Belediyemiz ve Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi işbirliği ile geliştirmek için çalışıyoruz. Üyelerimizin beklentilerini karşılamak ve sanayi sitesine katma değer sağlamak için Belediye Başkanımız Mustafa Helvacıoğlu’na sorunları ilettik. Sanayi Sitesini daha da canlandıracak çalışmaları hazırlıyoruz. Yollar, aydınlatma, parklanma sorunu bizlere iletiliyor. Yol kenarlarında hurda araçların bırakılması yaşanan sıkıntılardan diğeri. Trafik açısından sıkıntılara neden oluyor. Işıklandırma konusunda yaşanan aksaklıklar var. Bir de ikinci el araç satışları için ruhsat sorunu bulunuyor. Otopark sorununa kalıcı çözüm üretmek için hep birlikte çalışıyoruz. Keşan’ın gelecek yıllarını düşünüp bölgesel talepleri ele alarak sorunların çözümüne odaklanıyoruz. İşletmelerimizin hoparlör talepleri vardı, bu konuyu da dile getirdik ve en kısa süre içerisinde tespitinin yapılıp eksikliklerinin tamamlanacaktır. Yine Sanayi Sitemizin eksikliklerinden biri olan yönlendirme tabelalarının yakın zamanda çözüme kavuşacağını ve akıllı tabelalar ile desteklenecek. Kısacası ortak akıl ile Keşan Küçük Sanayi Sitemizde bulunan işletmelerimiz ve esnafımızın talepleri en kısa sürede çözüme kavuşacak. Keşan Belediyesi’ne sorunları raporladık ve tüm ihtiyaçlara çözüm bulduk. Üyelerimiz adına teşekkür ediyorum.”  Toplantının ardından Keşan Küçük Sanayi Sitesi içerisindeki yaşanan sorunlar yerinde incelendi. Haber Merkezi

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER