WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

Projenin ikinci etabı başladı

Projenin ikinci etabı başladı
Bu haber 19 Temmuz 2021 - 10:22 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Kırklareli Organize Sanayi Bölgesi’nin “İdari Bina Temel Atma Töreni” Kırklareli Valisi Osman Bilgin’in katılımıyla gerçekleşti.

Kırklareli Organize Sanayi Bölgemizin İdari Bina Temel Atma Töreni’nin ilk betonu Vali Bilgin, Milletvekili Vecdi Gündoğdu, Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent Şengörür, OSB Yönetim kurulu üyeleri ve Kırklareli’nin ileri gelen yöneticileriyle birlikte döküldü.

Vali Bilgin, Kırklareli Organize Sanayi Bölgesinin “İdari Bina Temel Atma Töreni sonrası yaptığı açıklamada;  Kırklareli Organize Sanayi Bölgesinde gerçekleşen ve inşaatı devam eden yatırımlar ile organize sanayi bölgesinin devamı niteliğindeki ikinci etap ve mevcut alanda yapılan çalışmaların son hızla devam ettiğini belirterek, Türkiye’de ilklerin gerçekleştiği Organize Sanayi Bölgemizde son üç yılda üretici ve sanayicilerimize yönelik yatırımları büyük bir ivme kazandığını ilk etabını tamamen yatırımcılar tarafından değerlendirildiğini ve ikinci etabında büyük bir rağbet gördüğünü söyledi.

“SADECE YATIRIMCILARI DEĞİL ÇALIŞANLARIMIZI DA DÜŞÜNDÜK”

Vali Bilgin, Kırklareli Organize Sanayi Bölgesinde sadece yatırımcıları değil bölgede çalışanları da düşünen bir sistemimizin olduğunu belirterek, OSB ile şehir arasında sürekli ring sistemiyle bir ulaşım ağımızın bulunduğunu, bu şekilde vatandaşların çok rahat bir şekilde ulaşıma eriştiğini belirterek, ayrıca kreş ve camii ile idari bina inşaatına başlandığını ve Türkiye’de çok az OSB’de olan ve Kırklareli de OSB içerisinde bir meslek lisesi yapılacağını vurguladı. Beş yıldızlı bir otel projesinin hayata geçirileceğini, restoran ve sosyal donatı alanları, yüksekokul projesi ile meslek lisesi ile birlikte öğrenci yurtları ve ticari alan projelerini olduğunu söyledi. Kısa sürede ihalesine çıkılarak OSB’nin kendi modern bir itfaiyesi ile 112 sağlık merkezin olacağını belirterek, elektrik, doğalgaz, su ve tüm altyapı sistemlerini sürdürecek olan işletme binalarının da tamamlanacağını söyledi. Haber Merkezi

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER