WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

RANTA “DUR” DEMEDİLER

RANTA “DUR” DEMEDİLER
Bu haber 19 Şubat 2021 - 12:27 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Tekirdağ Merkez Süleymanpaşa İlçesi’nde bulunan eski Tekirdağ Rakı Fabrikası (Şarap Fabrikası) alanı için arsa sahiplerinin sanayi alanını; ticaret-konut (tick) alanı, turizm alanı, özel sağlık alanı, eğitim alanı, özel eğitim alanı, belediye hizmet alanı, park alanı ve rekreasyon alanı olarak vasfının değiştirilmesi talebi kabul edildi.

En yüksek kat konusunda ise Süleymanpaşa Belediyesi İmar Komisyonu’nda 8 kat onayı verildi. Sanayi alanı vasfındaki arsanın, vasıf plan değişikliği ve en yüksek kat için önerilen 8 kat, Büyükşehir Belediyesi’ne gönderilerek Ak Partili Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyelerinin ret oylarına karşılık, CHPli meclis üyelerinin 43 kabul oyuyla oy çokluğuyla kabul edildi.

Sanayi alanını; ticaret-konut (tick) alanı, turizm alanı, özel sağlık alanı, eğitim alanı, özel eğitim alanı, belediye hizmet alanı, park alanı ve rekreasyon alanı şeklinde değiştirilmesi sanayi arsası olarak alınan arazinin değerinin kat kat artarak rant sağlanmasına neden oldu. Şimdi Edirne Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu’nun onayı bekleniyor.

Talebe, Süleymanpaşa Belediyesi tarafından uygunluk kararı verilerek Edirne Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu’na ve Tekirdağ Büyükşehir Belediye Meclisi’nde görüşülmek üzere gönderildi.

Arsa sahiplerinin talepleri Süleymanpaşa Belediyesi İmar Komisyonu’nda 1/5000 ölçekli imar planı değişikliği, komisyonda vasıf olarak kabul edilse de 3 nolu plan notunda en çok 10 kat talepleri, 6 kat olarak, emsal; 2.50 ibaresinin emsal; 2.00 olarak ve ençok; 10 kat olan ifadenin ençok;8 olarak değiştirilmesi şeklinde, talebin kabulüne uygun olduğu, Edirne Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu’na gönderilmesine, Şenol Karaküçük ve Nizamettin Çoban’ın iki ret oyuna karşılık beş kabul oyuyla oy çokluğuyla karar verildi.

Süleymanpaşa Belediyesi İmar Komisyonu’ndan geçen bu karar, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne gönderildi. Büyükşehir Belediyesi İmar ve Bayındırlık Komisyonu toplantısında görüşülerek müzakere edildi. İmar ve Bayındırlık Komisyonu raporu doğrultusunda talebin değiştirilerek kabulüne; Cüneyt Yüksel, Fedai Yüksel, Ali Rıza Eti, Şenol Karaküçük, Hikmet Mutlu, Sait Yazı, Nuri Köşdere, Sıtkı Ercan, Halil İbrahim Cebeci, Serkan Bezgin, Osman İnan, Ramazan Kemal Kurt, Mustafa çetin, Metin Kanat, Nizamettin Çoban, Ruhi Özden, Şakir Sezgin, Osman Turgutlugil, Bahadır Keresteci’nin 19 ret oyuna karşılık 43 kabul oyu ile oy çokluğuyla kabul verildi. Habertrak/Serhat Yeşilipek

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER