WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

“SADECE HİZMETE ZAMANIMIZ VAR”

“SADECE HİZMETE ZAMANIMIZ VAR”
Bu haber 18 Ekim 2021 - 17:03 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ il genelinde yedi buçuk yılda 3 milyar 19 milyon TL yatırım yapmalarına rağmen bunun kat ve kat fazlası yatırıma ihtiyaç duyulduğunu söyledi.

Tekirdağ’ın yatırımlar konusunda ihmal edildiğini söyleyen Başkan Albayrak; “11 ilçemize bugüne kadar yedi buçuk yılda 3 katrilyon 19 trilyonluk bir yatırım yaptık. Emin olun 15 katıda yatırım yapsak, yine de yatırıma ihtiyaç duyulur. Siyasete girecek zamanımız yok. Sadece hizmete zamanımız var. “diye konuştu.

 

“MALKARA’YA 168 MİLYON TL YATIRIM YAPTIK”

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından Malkara ilçesinde  üreticilere yem bitkisi tohumu dağıtımı gerçekleştirildi.

Malkara ilçesinin tarım ve hayvancılıkta önemli bir merkez olduğunu ifade eden Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak; “Malkara’da tarım ve hayvancılık konusunda her şey var. Geçmişten gelen bilgi ve birikim var. Malkara’nın sadece desteğe ihtiyacı var. Bu güne kadar Tekirdağ’ın 11 ilçesine yedi buçuk yılda 3 katrilyon 19 trilyonluk bir yatırım yaptık. Emin olun 15 katıda yatırım yapsak, yine de yatırıma ihtiyaç duyulur. Özellikle, tarımsal kesime. Siyasete girecek zamanımız yok. Sadece hizmete zamanımız var. Ama ben bu kadar büyük yatırımdan sonra daha bu kadar, bunun üç katı beş katı yatırıma ihtiyaç varsa, Tekirdağ’ımızın tarım kesiminin ve birçok kesiminin hala ne kadar ihmal edildiğinin gerekçeleri ortada. Malkara’ya 168 trilyonluk yatırım yapmışız. “dedi.

“ÜRETİCİLERİMİZE OLAN DESTEĞİMİZ DEVAM EDECEK”

Tarım ve hayvancılığa olan desteklerinin devam edeceğini aktaran Başkan Albayrak; “Biz Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı’na bir çok hizmetler yaptık. 4 tane projeyi birleştirdi. Mera ıslahı, fiğ dağıtımı, kovan dağıtımı ve fidan dağıtımına kadar. Bunların hepsine 4 projede 8 trilyon para harcamışız. 4 yıl içerisinde üreticiye gelen katkımızda 187 milyon TL, eski parayla 187 trilyon. Rakamlar gayet net. Hizmet yapacaksak böyle karşılığını alacağımız hizmetler yapmak lazım. Proje kapsamında bu yıl 455 üreticimize 44.100 kilogram yem bitkisi tohumu dağıtımı gerçekleştiriyoruz

Böylece bugüne kadar toplamda 2.988 çiftçimize toplam 289.863 kilogram yem bitkisi tohumu dağıtımı yapmış olacağız. Üreticimizi desteklemek, Tarım ve Hayvancılığı geliştirmek amacıyla proje üretmeye devam edeceğiz. “diyerek sözlerini tamamladı. Başkan Albayrak’ın açılış konuşmasının ardından Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, üreticilere hitap etti. Açılış konuşmalarının ardından üreticilere yem bitkisi tohumu dağıtımı yapıldı. Habertrak/Serhat Yeşilipek

 

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER