WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

Sanayi ve üniversitenin önemine değinildi

Sanayi ve üniversitenin önemine değinildi
Bu haber 29 Aralık 2017 - 11:26 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Türkiye Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği (KÜSİ) 2017 yılı 2. toplantısı Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası Batı Eğitim Salonu’nda gerçekleşti.

Toplantıya; Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, Vali Yardımcısı Tayyar Şaşmaz, Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Osman Şimşek, Tekirdağ Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Fahrettin Akçal, KOSGEB Çorlu Müdürü Tolga Erkan, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Kurum ve Kuruluşların temsilcileri ile akademisyenler katılımda bulundu.

“İlimizde kamu, üniversite, sanayi alanında çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diyerek açılış konuşmasına başlayan Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan; “Bu toplantılarda bulunmaya gayret ediyorum. Buradaki KÜSİ, üniversite ve sanayi temsilcilerimiz bize ciddi anlamda destek oluyorlar. İlimizde bu iş birliğinin iyi işlediği kanaatindeyim. Bunun meyvelerini de görüyoruz” dedi.

Ceylan; “Çünkü biz biliyoruz ki üniversite olmadan, bilim olmadan sanayicinin gelişmesi, sanayi olmadan da üniversitenin büyüme imkanı yok. O yüzden de biz bu birlikteliği sağlayacak koordineyi gerçekleştirmek zorundayız. Bunun bilinci ile bu çalışmaları takip ediyoruz. Gerçekten üniversitelerimiz de, hocalarımız da o iş birliğini sürdürmeye gayret ediyorlar. Yapılan çalışmalara bizzat iştirak ederek bu çalışmalara katkı sağlıyorlar. O yüzden emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Alüminyum, tekstil, kimya sektöründe çok güzel ve başarılı çalışmalar yaptık” ifadelerini kullandı. Toplantı gerçekleşen sunumlar ve fikir alış – verişiyle sona erdi. Habertrak/Ferhat Akgün

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER