WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

“Şehrin iki yakasını bir araya getiriyor”

“Şehrin iki yakasını bir araya getiriyor”
Bu haber 25 Eylül 2020 - 11:52 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Süleymanpaşa Belediyesi, bir kez daha yapılmayanı yapmaya hazırlanıyor. Başkan Yüksel’in talimatıyla başlatılan çalışma ile Hürriyet ve Cumhuriyet Mahalleleri ile Bahçelievler Mahallesi’nin içinden geçerek mahalleleri bölen derenin üzerinde 3 menfez yapılarak Süleymanpaşa’da hem mahalleler hem gönüller birbirine bağlanacak.

TRAFİK SORUNUNA ÇÖZÜM OLACAK

Hürriyet Mahallesi Kar Sokak, Cumhuriyet Mahallesi Güneş Evler Sokak ve Bahçelievler Mahallesi TOKİ bölgesinden geçerek TOKİ ve Namık Kemal Üniversitesi arasından geçen derelerin üzerine bu noktalarda yapılacak olan menfezlerle hem şehrin trafik sorunu ortadan kaldırılmış olacak hem de ulaşımda doğal akış sağlanacak.

 “HEM MAHALLELERİ HEM GÖNÜLLERİ BİRLEŞTİRİYORUZ”

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Hürriyet Mahallesi Kar Sokak’tan vatandaşlara seslenerek burada yapılacak olan çalışmaların müjdesini verdi. Yüksel, “Biz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan feyiz aldığımız hizmet aşkı kokan Gönül Belediyeciliği anlayışını Süleymanpaşa’da yansıtmak için yola çıkmıştık. Allah’a hamdolsun, bugüne kadar da başarıyla geldik. Şehrimizin trafik sorununu önemli ölçüde çözüme kavuşturacak, 3 noktada menfez çalışmalarına başlıyoruz.  Hürriyet mahallesinde Kar Sokak, Dereağzı Mevkii’nde (Cumhuriyet Mahallesi) Güneş Evler Sokak, Bahçelievler Mahallesi’nde de TOKİ ile Namık Kemal Üniversitesi hattını ortadan ayıran derelerimizin üzerinde yapacağımız menfez çalışmalarıyla, hem mahalleleri, hem gönülleri birbirine bağlıyoruz. Şimdiden Süleymanpaşa’mıza ve hemşehrilerimize hayırlı olsun,” açıklamasında bulundu.

Haber Merkezi

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER