WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

SGK ’dan işverenlere uyarı

SGK ’dan işverenlere uyarı
Bu haber 11 Aralık 2017 - 11:54 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) işverenlerin sigorta prim teşvik ve desteklerinden yararlanmaya devam edebilmeleri, süresinde ödenmeyen primler nedeniyle gecikme cezası ve gecikme zammına maruz kalmaları açısından 2017 yılı Kasım ayına ilişkin sigorta primleri ile ertelenen 2017 yılı Şubat ayına ilişkin sigorta primlerini en geç 26 Aralık 2017 tarihine kadar ödemeleri gerektiğini bildirdi.

Sosyal Sigorta İşlemleri Yönetmeliğinde yapılan değişiklikle, ayın 1’i ile 30’u arasındaki çalışmaları karşılığı ücret alan sigortalıların, 2017 yılı Kasım ayına ilişkin sigorta primleri ile ertelenen 2017 yılı Şubat ayına ilişkin sigorta primlerinin en geç 26 Aralık Salı gününe SGK ’ya ödenebilmesine imkan sağlandı.

Sosyal Güvenlik Kurumundan (SGK) yapılan açıklamaya göre, Sosyal Sigorta İşlemleri Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Resmi Gazete’ de yayımlandı. Değişiklikler ile yönetmeliğe ‘2017 yılı Kasım ayına ilişkin bazı primlerin ödenme süresi’’ konusunda madde eklendi. Buna göre, söz konusu madde ile ‘Ayın 1’i ile 30’u arasındaki çalışmaları karşılığı ücret alan sigortalıların, 2017 yılı Kasım ayına ilişkin sigorta primleri ile ertelenen 2017 yılı Şubat ayına ilişkin sigorta primleri en geç 26 Aralık 2017 tarihinde kuruma ödenir’’ hükmü getirildi. Habertrak/Ferhat Akgün

 

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER