WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

SGK’dan öğrencilere bilgilendirme faaliyetleri

SGK’dan öğrencilere bilgilendirme faaliyetleri
Bu haber 01 Aralık 2017 - 15:37 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Tekirdağ Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü, Kamil Korkmaz Zafer İlkokulu öğrencileri ile kayıtlı istihdamın arttırılması ve sosyal güvenlik bilincinin geliştirilmesine yönelik etkinliklerde öğrencilerle bir araya geldi. Etkinlikte öğrencilere sahte sigortalılığın ve kayıtdışı istihdamın hikayeleştirildiği eğitim serisinin beşincisi olan ‘’Güven ve Güvenli Sigortalılığa’’ isimli çizgi film izletilerek, hikaye kitapları hediye edildi.

Ardından öğrencilere sorular yönelten İl Müdürü Fatma Derya Alan, öğrencilerden aldıkları cevaplardan sonra Sosyal Güvenlik ve kayıt dışılık ile ilgili öğrencilerle sohbet ederek konunun önemine bir kez daha dikkat çekti. Öğrencilerimizin bugün anne, baba ve çevresindeki büyüklerine kayıtdışı istihdam hakkında rehberlik yapmalarını ve ALO 170 hakkında öğrendiklerini anlatmalarını istedi. Kendilerinin de büyüdüklerinde kayıt dışına kayıtsız kalmamaları konusunda söz aldı.

Etkinlik İl Müdürü Fatma Derya Alan, Süleymanpaşa Merkez Müdürü Teoman Yılmazlar, Süleymanpaşa Merkez Müdür Yardımcısı Gülten Bulut, Okul Müdürleri Mehmet Ergen, Behçet Güdü ve öğretmenlerin katılımlarıyla son bulmuştu. Ayrıca faaliyetler İlçelerde de İlçe SGK Merkez Müdürleri tarafından devam etmekte. Habertrak/Ferhat Akgün

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER