WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

Siyasete ara verdi

Siyasete ara verdi
Bu haber 16 Nisan 2021 - 12:18 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Önceki dönem genel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Tekirdağ Milletvekili Adayı olan Uzm. Dr. İsmail Doğaroğlu, Sağlık Bakanlığı’nın istifa sonrası yeniden atanma kurasına başvurdu ve Tekirdağ Çerkezköy Devlet Hastanesi’ne atandı. Doğaroğlu, “Pandemi döneminde halkımıza karşı hissettiğim sorumluluk duygusundan dolayı devlet memuriyetine geri dönme ve aktif çalışma hayatıma yeniden başlıyorum. Bu nedenle CHP üyeliğime geçici olarak ara veriyorum” dedi.

 “PANDEMİ SÜRECİ ANCAK BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE AŞILABİLİR”

Uzm. Dr. İsmail Doğaroğlu, pandemi sürecinin ancak toplumun tüm kesimlerinin birlik ve beraberliği içinde aşılabileceğinin altını çizerek, “Dünya bir yılı aşkın süredir Covid 19 virüsünden kaynaklı pandemi sürecini yaşamaktadır. Ağır pandemi koşulları ülkemizde de ağır tahribatlar bırakarak sürmektedir. Başta sağlık çalışanlarımız olmak üzere toplumun her kesimi kimi zaman can kaybı ile ve kimi zamanda ekonomik ağır bedeller ödemektedir. Bu süreci ancak ve ancak toplumumuzun tüm kesimlerinin,  birlik, beraberlik içerisinde dayanışma yoluyla sorumluluk alarak ve fedakârlıklar göstererek aşabileceğimiz anlaşılmıştır.” Şeklinde konuştu.

“MEMURİYETİME GERİ DÖNDÜM”

Doğaroğlu, Sağlık Bakanlığı’nın istifa sonrası ilk defa ve yeniden atanma kurasına başvurduğunu ve bunun sonucunda da Tekirdağ Çerkezköy Devlet Hastanesi’ne Klinik Mikrobiyoloji ve Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı olarak atandığını söyleyerek, “Pandemi sürecinde sağlık çalışanlarımızın yaşadığı sıkıntılar ve omuzlarındaki ağır yük ortadadır. Bu nedenle birçok sağlık çalışanının istifa ettiği ya da emekliye ayrıldığı bir zamanda halkımıza karşı hissettiğim sorumluluk duygusundan dolayı devlet memuriyetine geri dönme ve aktif çalışma amacıyla Sağlık Bakanlığı’ nın 2021 yılı istifa sonrası ilk defa ve yeniden atanma kurasına başvurdum. Ve 5 Nisan 2021 tarihinde yapılan kura sonucu Tekirdağ Çerkezköy Devlet Hastanesi’ne Klinik Mikrobiyoloji ve Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı olarak yeni görev yerime atandığını öğrendim.” Diye konuştu.

“SİYASİ HEDEFLERİMDEN VAZGEÇMEDİM VE VAZGEÇMEYECEĞİM”

657 Sayılı Devlet Memurları Yasası’nın memurlara getirdiği siyaset yasağından dolayı 14 yıldır üyesi olduğu CHP’den istifa etmek durumunda kalan Doğaroğlu, “Bilindiği gibi 2011 yılından beri aktif siyasetin içerisindeyim. Bu tarihten beri siyasi hedeflerimden vazgeçmedim ve vazgeçmeyi de hiçbir zaman düşünmedim. Gösterdiğim bu irade sonucunda da 2018 yılında genel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Tekirdağ Milletvekili Adayı olma onurunu yaşadım. 657 Sayılı Devlet Memurları Yasası’nın memurlara getirdiği siyaset yasağından dolayı 14 yıldır yakamda ve 40 yıldır yüreğimde gururla taşıdığım Ulu Önder Atatürk’ümüzün ilkelerini temsil eden ‘Altı Ok’ u tekrar yüreğimi gömmek üzere bugün itibariyle bu onurlu görev ve sorumluluk için CHP üyeliğime geçici olarak ara veriyorum. Yaşam felsefemde de olduğu gibi atamam yapıldıktan sonra da mesleğimi yaparken dil, ırk, cinsiyet, siyasi düşünce, felsefi inanç, din ve mezhep gibi ayırım yapmam söz konusu olamaz. Aynı şekilde vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü savunma konusunda ve Atatürk’ ün İlke ve Devrimleri ışığında da yolumuzdan ayrılmamız da söz konusu olmayacaktır.” İfadelerini kaydetti.

“TEKİRDAĞ MİLLETVEKİLLİĞİ HEDEFİMDEN DE VAZGEÇMEDİM”

Doğaroğlu, sözlerini şöyle noktaladı: “Bugün bu zamanda nasıl ki hekim olarak çalışmamın ülkemiz ve halkımızın yararına en çok katkı sunabileceğim konu olduğunu düşünüyorsam, yapılacak ilk ‘Genel Seçimlerde’ de yine ülkemiz için yarar sağlayacağımı düşündüğüm, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde partimi Tekirdağ Milletvekili olarak temsil etme hedefimden de vazgeçmediğimi, gerek örgütümüzün ve gerekse partimizin böyle bir göreve layık görmesi durumunda her zaman büyük bir onur ve gururla göreve hazır olduğumu bildirir saygılarımı sunarım.”

Habertrak/Özlem İnan

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER