WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

“Sizlere ne kadar minnet duysak azdır”

“Sizlere ne kadar minnet duysak azdır”
Bu haber 25 Kasım 2020 - 16:29 'de eklendi ve kez görüntülendi.

24 Kasım Öğretmenler Günü coşkuyla kutlandı

Şehit Öğretmenler unutulmadı

“Hem mazimiz hem istikbalimizsiniz”

24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Tarihi Valilik binası önünde çelenk sunma töreni düzenlendi. Çelenk sunma töreninin ardından Süleymanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Şehit Öğretmenler Anıtı’nda anma programı gerçekleştirildi.

Tarihi Tekirdağ Valiliği önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması ile başlayan törende saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

“ÜLKEMİZ İÇİN DAİMA UMUT KAYNAĞISINIZ”

Çelenk sunma töreni sonrası günün anlam ve önemini belirten konuşmayı gerçekleştiren Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan; “Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik ünvanının verildiği bu anlamlı günün yıldönümünde; öğretmenlik mesleğinin toplumdaki yeri ve önemini belirtmek, saygınlığını artırmak; öğretmenlerimiz arasındaki sevgi, saygı ve dayanışma bağlarını kuvvetlendirmek, şehit olan, emekliye ayrılan ve ebediyete irtihal eden öğretmenlerimizi saygıyla anmak ve mesleğe yeni başlayan öğretmenlerimizde mesleklerinin yüce bilincini uyandırmak amacıyla, gelecek nesillerimizi yetiştirmek için özveriyle çalışan tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum.

Saygıdeğer Öğretmenlerimiz, İstikbale güvenle bakan ve bu yolda fedakârca çalışan sizler, ülkemiz için daima umut kaynağısınız. Bu nedenledir ki yüreğindeki insan sevgisini hiçbir zaman yitirmeyen, ideallerini asla kaybetmeyen, dünyadaki gelişmelere bigâne kalmayan değerli öğretmenlerimiz sayesinde güçlü Türkiye için güçlü nesiller yetişecek ve bu nesillerle birliğimizi, dirliğimizi, varlığımızı ilelebet sürdüreceğiz. “diye konuştu.

“DÜNYANIN EN KUTSAL MESLEĞİ”

Öğretmenlerin salgın sürecinde de büyük bir özveriyle görevlerini yerine getirdiklerine değinen İl Milli Eğitim Müdürü Ulusan; “Salgın günlerinde gece gündüz demeden öğrencilerimizle ve velilerimizle devamlı iletişim halinde kalıp, bilişim teknolojileri vasıtası ile sanal ortamda canlı dersleri işleyerek ve uzaktan eğitim süreci kapsamında TRT EBA TV ve Eğitim Bilişim Ağı (EBA) portalı ve açık kaynaklı diğer güvenilir platformlar üzerinden eğitimleri sürdürerek bu zorlu süreçteki çabalarınızdan dolayı siz değerli öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz. Kovid-19 salgını ile mücadele kapsamında öğretmenlerimiz gönüllü olarak Vefa Destek Gruplarında görev almış, Vefa Destek Grupları dışında diğer çalışmalarda da yine idarecilerimiz ve öğretmenlerimiz görev yaparak bu zorlu süreçte ihtiyacı olan vatandaşlarımıza hizmet ederek milletimizin gönlünde yer tutan vefa çalışmalarını ilimizde de büyük bir onurla gerçekleştirmiştir. Eğitim camiamızla birlikte ilimizin bütününe katkı sunmuş bulunmaktan dolayı mutluyuz.  Dünyanın en kutsal mesleğini yıllarca ifa edip sevgiyle, emekle, özveriyle, sabır ve hoşgörüyle öğrencilerini yetiştirerek emekli olmuş öğretmenlerimize ve yine ülkemizin her bir köşesinde büyük fedakârlıklar göstererek eğitim öğretim faaliyetini sürdüren istikbalimizin mimarı olan değerli öğretmenlerimize ne kadar minnet duysak azdır. Sizler, hem mazimiz, hem istikbalimizsiniz. Sadece bir gün değil, her gün kalbimizdesiniz. “ifadelerini kullandı.

 

Tüm öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlayan Ulusan; “İlimizin tüm okul ve kurumlarında görevlerini sevgiyle  ifa eden öğretmenlerimizi, mesleklerini fedakârlıkla yerine getirmiş olmalarından dolayı tebrik ediyor ve Millî Eğitim ailemizin “24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyorum. Mesleğe yeni başlayan öğretmenlerimize, “Aramıza hoş geldiniz” diyor,  meslekî ve özel hayatlarında başarı ve mutluluklar diliyorum.  Emekli öğretmenlerimize sağlıklı ve huzurlu günler diliyor; başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete irtihal etmiş öğretmenlerimizi, şehit öğretmenimiz Neşe Alten öğretmenimizin manevî şahsında tüm şehit öğretmenlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum. “diyerek sözlerini tamamladı.

ŞEHİT ÖĞRETMEN NEŞE ALTEN UNUTULMADI

Konuşmaların ardından Namık Kemal Lisesi Öğretmenlerinden Nuh Eysenboğa “Dünyanın Bütün Çiçekleri” adlı şiiri okudu. Çelenk sunma töreni sonrası Süleymanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Şehit Öğretmenler Anıtı’nda anma programı gerçekleştirildi. Şehit Öğretmen Neşe Alten’in yaşam öyküsünün aktarılmasının ardından program sona erdi. Törene; Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Kaymakamı Harun Kaya, Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan, Süleymanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Atilla, öğretmenler, STK temsilcileri ve protokol üyeleri katıldı. Habertrak/Serhat Yeşilipek

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER