DOLAR 18,1014 % 0.11
EURO 18,2427 % -0.13
GRAM ALTIN 1.019,25 % -0,22
ÇEYREK A. 1.666,48 % -0,22
BITCOIN 397.781 -6.661
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 28°
Google News

SPOR YAPANLAR DİKKAT! İŞTE DOĞRU ADRES

Son Güncelleme :

04 Temmuz 2022 - 14:12

SPOR YAPANLAR DİKKAT! İŞTE DOĞRU ADRES

Eski Cami Orta Cami Mahallesi, Yunus Bey Sokak No.104’de spor ve sporcunun tek, rakip tanımaz adresi olan Mehmetcan Alkuş.

İsmi süre gelen zaman içerisinde bir marka haline gelen Mehmetcan Alkuş; Tekirdağ genelinde en fazla tercih edilen spor salonlarının başında. Sadece spor salonu olarak değil, asıl tercih edilen ismin “Mehmetcan Alkuş” olduğu verilen hizmetin, sağlanan ortamın ve danışanlarından gayet ortada olduğu görülüyor. Özel ders için sıraya giren danışan ve sporcular, bunun göstergesi. Kendisi yarışma sürecine girmekle beraber yarışmalara sporcu da yetiştiren çok kıymetli bir değerimiz.

1994 Tekirdağ doğumlu olan,  eğitim öğretim hayatını Tekirdağ’da tamamlayan, Namık Kemal Üniversitesi Tarım Makineleri mezunu, genç ve sporun kendisi için vazgeçilmez hatta hayatının en önemli parçası olduğunu dile getiren Mehmetcan Alkuş; “Oldum olası spora hep ilgiliydim ve sporun hayatımızın içinde var olmasını her zaman savunan biriydim. Böylece spor benim için vazgeçilmez hatta hayatımın en önemli parçası oldu. Bundan da çok memnunum.”

“BU İŞİ KIDEMLİ BİR ŞEKİLDE YAPIYORUM”

Uzun yıllardır sporun hayatının içinde hep var olduğunu söyleyen Mehmetcan Alkuş;  2009 yılından beri hiç kopmadan spor yapıyor.  Kendi salonunu açmadan önce Tekirdağ’ın  çeşitli salonlarında çalışarak, hem kendi sporunu yaptı, hem de danışanlarını çalıştırdı.  Diğer yandan da sürekli kendini geliştirmek adına eğitimlere, yarışmalara katıldığını ifade ederek;  “Çok sayıda sertifikam mevcut. Bu işi kıdemli bir şekilde yapıyorum. 2. Kademe Antrenörüyüm, Personal Trainer, Medical Trainer Uzmanlığı, Fonksiyonel Antrenman belgelerim var. Bu anlamda dileyen herkese hizmet veriyorum. Ben hayatım boyunca doğru yolun eğitimler, çalışmak ve okuyarak, araştırarak kendimizi geliştirmekten geçtiğine inandım. Bu anlamda da hem spor üzerine hem beden ve sağlık üzerine çok fazla araştırma yapıyorum. Aksi takdirde kişiye; ‘Hadi sen yarım saat koşu bandında yürü, şimdi biraz bunu yap’ demekle olmuyor. Yaptığım işin her zaman hakkı neyse onu vermeye gayret gösteriyorum.”

“SPOR HAYATIMA ÇOK FAZLA ARTIYI KATAN BİR UNSUR”

Sporun sadece beden işi olmadığını, aynı zamanda zihin ve ruh işi de olduğunu belirterek; “Birbirini asla ayıramayız birbirinden. Spor yaparken başka hiçbir şey düşünmeden o an sadece ona yoğunlaşmak gerekiyor. Bugün yaptım yarın canım istemiyor yapmam gibi bir durum olmamalı. Tabii gün araları verilir ama demek istediğim şu spor yapıyorum demek nasıl yemek yemeyi es geçmiyor, unutmuyoruz bu da öyle olmalı. Azim ve hırsı doğru şekil ve noktalarda kullanırsak yapamayacağımız şey yok. Ben de elbette hırslı, azimli ve istikrarlı biriyim. Spor hayatıma çok fazla artıyı katan bir unsur. Ben gün içindeki yaşanan olaylara dahi bakış açımı değiştirip, geliştirdiğini düşünüyorum. Her sabah, her gün en az iki saat sporumu yaparım. ‘Aman bugün de canım istemiyor’ demem zira o sabah uyuşukluğunu anında açan en güzel şey spordur. Çünkü olumlu hormonları salgılamaya destek oluyor.

YARIŞMA SÜRECİ DEMEK ZATEN KATI BİR DİYET, ÇOK CİDDİ ANTRENMAN VE AĞIR BİR PSİKOLOJİ GEREKTİRİYOR

 

2020 yılında  katıldığı yarışma da Türkiye genelinde yarışmadan 4.lük ile  ayrılan başarılı sporcu, 2022 yılından sonra  tekrar yeni bir yarışma sürecine girerek hedefinin elbette birincilik olduğunu belirterek; “Elbette güzel bir başarı ülke genelinde ancak her sporcu gibi hedefim tabii birincilik. 2022’den sonra tekrar yarışma sürecim başlayacak. Yarışma süreci demek zaten katı bir diyet, çok ciddi antrenman ve ağır bir psikoloji gerektiriyor.”

İşini gayet ciddiyetle yapan Mehmetcan Alkuş, spor ve sporcu konusundaki bakış açısını, uzunca süren bir spor hayatı ve deneyimlerinden sonra artık kişiye bakınca hemen o anda gözüyle bile bir analiz  yapabiliyor.  Vücut tipini, bedenin neye ihtiyacı olduğunu veya neyin fazla olduğunu, nasıl bir beslenme şekline ağırlık vermesi gerektiği kafasında belirliyor.

İşini ciddiyetle yapan sporcumuz; “Ben işimi çok severek yapıyorum ve insanlarla çalışmaktan çoğu kişi dert yanar zor diye evet zor ama ben insanlara dokunmayı, onları mutlu etmeyi, değişimlerini birlikte yaşamayı çok seviyorum. Sosyal medyamda paylaştığım öncesi-sonrası fotoğrafları bizim emeklerimizin somut göstergesi. Kişi belki kendi uğraşıyor sonuç alamıyor bizimle burada istediği noktaya gelince çok mutlu oluyor bu da bizi işimize daha fazla bağlıyor.”  Diyerek bunu somut bir şekilde bize gösteriyor.

TEKİRDAĞ’IN TEK VE BİR NUMARALI İSMİ

İsmi süre gelen zaman içerisinde bir marka haline gelen Mehmetcan Alkuş; Tekirdağ genelinde en fazla tercih edilen spor salonlarının başında. Sadece spor salonu olarak değil, asıl tercih edilen ismin “Mehmetcan Alkuş” olduğu verilen hizmetin, sağlanan ortamın ve danışanlarından gayet ortada olduğu görülüyor. Özel ders için sıraya giren danışan ve sporcular, bunun göstergesi. Kendisi yarışma sürecine girmekle beraber yarışmalara sporcu da yetiştiren çok kıymetli bir değerimiz.

Diyetisyen Selenay Yıldız, Psikolog Hilal Alkuş ile birlikte hizmet sunuyor. Ve bu sebepten de Tekirdağ’da tek olma özelliğini taşıyor. İşini o kadar titizlik ve özveriyle yapıyor olması, güler yüzü ve sıcak tavırlarıyla salona gelen herkesin sevgilisi.

Gelenlerin kayıtları yapıldıktan sonra hepsiyle teker teker ilgilenen hem antrenör hem işletmesi hem de sporcu olarak işinin başında. Spor yapmaya gelenler, kendilerini sıcak karşılamasıyla birlikte kendilerini evlerinde olarak hissederek, ailesi gibi görüyorlar. Sadece çalışanlar değil, zaman zaman küçük misafirlerine de kapılarını açıyor. İnsanlar gayet rahat bu aile ortamına çocuklarını bile getirebiliyor. İki sevimli papağan da salonu şenlendirenlerin arasında.

600 m2, iki katlı olan salonda, yok yok. Sağlık malzemelerinden tutun kişiler için ihtiyaç duyulan ne varsa. Daha da yeni projeler ile birlikte sürekli kendini geliştirerek büyüyor ve büyüyecek.

10 yaşından itibaren her yaştan insanın geldiği profesyonel sporcumuza;  kimi kilo almak için, kimi vermek, kimi sporu hayatına dahil edebilmek için geliyor.

Ülkemizde salon denince sanki sadece zayıflamaya gidilir düşüncesinin hakim olduğunu belirten sporcumuz;  “sporla kalbinizi, kemiklerinizi, damarlarınızı kuvvetlendirir ve bugün bedenen iyi olabilirsiniz ama geleceğe yatırım yapmış olursunuz.” İfadelerini kullanıyor. Habertrak/Timuçin Çınar

%d blogcu bunu beğendi: