WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

Suç duyurusunda bulundular

Suç duyurusunda bulundular
Bu haber 11 Eylül 2020 - 13:07 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bir televizyon kanalında İmam Hatiplilere hakaret ve iftira eden Erol Mütercimler hakkında ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Türkiye genelinde eş zamanlı olarak Tekirdağ’da da suç duyurusunda bulundu. Hasan Ali Yücel Meydanı’nda düzenlen basın açıklamasını Önder Tekirdağ Şube Başkanı Hüseyin Ertaş yaptı. Basın açıklamasına Tekirdağ İl Müftüsü İsmail İpek, Süleymanpaşa İlçe Müftüsü Ayhan Okur, AK Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Sezai Çetin ve Önder üyeleri katıldı.

“İMAM HATİPLER ÜLKEMİZİN DÖRT BİR YANINDA HİZMET VERİYORLAR”

Önder Tekirdağ Şube Başkanı Hüseyin Ertaş açıklamasında  Erol Mütercimler’e sert tepki göstererek; “

Bir televizyon kanalında imam hatiplilere hakaret edip iftira atan Erol Mütercimler hakkında “halkı kin ve düşmanlığa tahrik’’, “hakaret yoluyla halkın bir kesimini aşağılama” fiillerinden suç duyurusunda bulunuyoruz. Bu haddi aşan davranışından dolayı kamu davası açılmasını talep ediyoruz.

Haber Global’de katıldığı programda Erol Mütercimler, imam hatip mezunlarına alenen hakarette bulunarak aşağılamıştır. Suçun basın-yayın yoluyla işlenmesi, televizyonun youtube kanalı üzerinden videoya hala ulaşılabiliyor olması ise üzüntümüzü arttırmıştır. İmam hatip camiası; bugün 1 milyon 400 bin öğrencisi, on milyonlarca mezunu, mensubu ve gönüldaşı olan, geniş bir ailedir. 69 yıl önce kurulan imam hatip okulları, kamuoyunun gayet yakından bilindiği gibi halkımızın teveccühü ile bugüne ulaşmış eğitim kurumlandır. İmam Hatip camiası; bugün 1 milyon 400 bin öğrencisi, on milyonlarca mezunu ve mensubu olan geniş bir ailedir. Mezunlarımız dün olduğu gibi bugün de esnafından öğretim görevlisine, mühendisinden devlet adamına kadar ülkemizin dört bir yanında hizmet vermektedir. “dedi.

“HERKESİ SUÇ DUYURUNDA BULUNMAYA DAVET EDİYORUZ”

Mütercimler’in hakaretlerinin tüm topluma yönelik olduğunu kaydeden Ertaş; “Bir tv programında sıradan bir cümle gibi görünen, fakat gayet bilinçlice sarf edilmiş cümleler aslında, kurulduğu günden bu yana İmam Hatip camiası ve değerlerine düşman bir zihniyetin dışa vurumudur.

Bize göre bu sözlerin hedefi Türkiye’dir. 83 milyonluk birlik ve beraberliğimizdir. Kurulduğu gündenim yana Türk milletine hizmetten başka bir gaye edinmemiş olan İmam Hatip okullarına yönelik bu tavrı şiddetle kınıyoruz. Camiamıza yönelik iğrenç, aşağılık ithamlarda bulunan şahıs hakkında kamu davası açılmasını ve iftiralarının yanma kar kalmamasını istiyoruz. Suç duyurumuzun gereğinin yapılacağına; bu tür davranışların cezasız kalmayacağına inanıyoruz. Adaletin yerini bulması, sadece İmam Hatip camiasına değil, toplumumuzun herhangi bir kesimine yönelik hakaret ve iftira dolu sözlerin, böyle kolaylıkla dile getirilmemesine büyük katkı sağlayacak, hiç kimse başka bir kişi, zümre veya grup hakkında böyle pervasız sözlere cüret edemeyecektir. Son olarak imam hatiplerin bu toprakların mayası, harcı, irfanı olduğuna inanan, iş adamı, bürokrat, siyasetçi, akademisyen, esnafı, kısacası herkesi Mütercimler hakkında suç duyurusunda bulunmaya davet ediyoruz. “diyerek sözlerini tamamladı. Basın açıklaması sonrası Tekirdağ Adliyesi’nde suç duyurusunda bulunuldu. Habertrak/Serhat Yeşilipek

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER