WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

“Süleymanpaşa üvey evlat değildir”

“Süleymanpaşa üvey evlat değildir”
Bu haber 11 Ocak 2022 - 16:36 'de eklendi ve kez görüntülendi.

AK Parti Süleymanpaşa ilçe Başkanı Sezayi Çetin, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin bütçesinden ilçelere göre ayrılan payları eleştirdi.

“Süleymanpaşa üvey evlat değildir” diyerek sözlerine başlayan AK Parti Süleymanpaşa ilçe Başkanı Sezayi Çetin; “Süleymanpaşa’ya yakın, eşdeğer 180 bin nüfustaki Çerkezköy’e 2022 için ayrılan bütçe 82 Milyon 600 bin TL, 210 bin nüfuslu Süleymanpaşa’ya ayrılan ise 42 Milyon 39 bin TL. “diye konuştu.

BÜTÇEDEKİ AYRIMI ÖRNEKLERLE AÇIKLADI

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin ilçelere göre bütçe ayrımında hakkaniyetli davranılmadığını belirten AK Parti Süleymanpaşa ilçe Başkanı Sezayi Çetin; “Süleymanpaşa Belediyesi gibi büyükşehire ait 11 belediye var. Süleymanpaşa üvey evlat değildir. ‘Süleymanpaşa Tekirdağ’ın kalbidir’ sözü de alelade bir laf değildir. Büyükşehir bütçesinden 2019-2024 yıllarına ait yıllarda Süleymanpaşa’ya en az payın ayrıldığını görüyoruz. Süleymanpaşa nüfusu ile eşdeğer nüfus olarak Çerkezköy’ün 180 bin civarında nüfusu vardır. Büyükşehirin bütçesinden Çerkezköy’e ayrılan bütçe 2022 yılı için 82 milyon 600 bin TL. Buna karşılık 210 bin nüfusa sahip Süleymanpaşa’ya 42 milyon 39 bin TL para aktarılıyor. Sebebi ise AK Partili bir belediye başkanının Süleymanpaşa’da olması. Tarafsız bir gözle baktığımızda Süleymanpaşa’nın değişimine 210 bin insan şahitlik yapıyor. Severiz sevmeyiz, çalışanı takdir etmek lazım. 2023 için Süleymanpaşa’ya planlanan 15 Milyon. Çerkezköy’e 2023 için 85 Milyon ön görülüyor. Ondan sonra yavuz hırsız gibi Türkiye Belediyeler Birliği’nden hükümetin genel bütçesinden pay alamadığını söylüyorlar. “diyerek Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ni eleştirdi. Habertrak/Serhat Yeşilipek

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER