DOLAR 16,8853 % -2.7
EURO 17,8334 % -2.47
GRAM ALTIN 992,10 % -2,33
ÇEYREK A. 1.622,09 % -2,33
BITCOIN 21.278,40 0.55
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 20°
Google News

SÜLEYMANPAŞA’DA DEĞİŞİM GÖZLE GÖRÜLÜYOR

Son Güncelleme :

22 Haziran 2022 - 13:50

SÜLEYMANPAŞA’DA DEĞİŞİM GÖZLE GÖRÜLÜYOR

Süleymanpaşa’da uzun yıllar CHP’li belediyelerden sonra Ak Partili belediyenin göreve gelmesi ile hizmet anlamında inanılmaz bir değişim söz konusu. Bunu gözlerimizle gördük.

21 Haziran günü sabah erkenden Altınova sahilinde belediyecilik tarihinin en vizyonel sahil düzenlemesine imza atan Cüneyt Yüksel ve ekibinin biten çalışmalarını yerinde inceledik.

Altınova sahili adı gibi gerçek anlamda ALTIN olmuş.

Süleymanpaşa belediye başkanı Cüneyt Yüksel, gazetecilere anlatılı sunum programında sırası ile

Deprem riski olan bir gölgede hayati değerdeki can kurtaran eğitimli  K9 köpek eğitim alanı projesi çok yerinde bir proje olmuş. Karadeniz mahallesi spor tesis alanı ise bölge gençliği için bir hazine değerinde.

Gençlerimizin alternatif spor alanlarında şehrimize kazandırılan en önemli yatırımlardan biri olan Buz Pateni pistine yapılan Buz pateni sporcu misafirhanesi ise geleceğe katkı vermek adına fark yaratıyor.

Bir diğer gençlere hitap edecek sürüş teknikleri ile gençliği eğitip eğlendirecek Go kart pisti yakında hizmette olacak.

Karadeniz mahallesi kadın eli sera projesi ise ciddi ciddi park ve bahçeler için çözüm üreten önemli bir yatırım olmuş. Dışarıdan satın alınmadan kendi yetiştirdiği çiçekleri kullanan bir belediyemiz var artık. Süleymanpaşa Belediyesi her gün binlerce ihtiyaç sahibine hizmet veren Adem Dalgıç Aş evi projesi ile sosyal belediyecilikte devrim yaratmış.

Aydoğdu mahallesi gençlik merkezi ise, dezavantajlı gruplara meslek edinme kursları verilerek yarınlarda meslek sahibi bireyler toplumda kolay iş bulabilip ailesine katkı verebilen bireylerin artması adına  tam yerinde bir proje olmuş.

Çiftlikönü mahallesi spor tesisleri ve Taziye evi bölge halkı tarafından hemen benimsenin bir başka projesi Süleymanpaşa Belediyesinin. Bayanlar her gün düzenli Plates kurslarında spor yaparken gençlerde hemen yanına yapılan sahalarda spor yapıyor.

Atatürk mahallesi Ata tepe spor tesisleri ise bittiğinde Süleymanpaşalıların manzarası ve alternatif aktiviteleri ile oldukça dikkat çekecek.

Atatürk mahallesi Çandarlızade şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu spor tesisleri mahalle gençliğinin uğrak yeri olmuş bile.

Hürriyet Mahallesi menfez alışması mahallenin alt yapısını rahatlatan bir başka proje.

Cumhuriyet mahallesi Alkaya mahallesi bisiklet ve yürüyüş yolu ise tam bir Altın proje olmuş gittik yerinde inceledik.

TARİHİ DEĞİŞİME İMZA ATAN BELEDİYECİLİK CÜNEYT YÜKSEL İLE BAŞLAMIŞ

Bugünkü belediyenin gerçekleştirdiği ve halen yapım aşamasındaki projelere baktığımda hepsi ayrı ayrı yapılan mahalle ve bölgeye değer katıyor.

Fakat benim dikkatimi çeken özellikle Altınova sahil düzenlemesi ve Gazi Hasan Paşa parkı bugüne kadar hiçbir belediyenin cesaret edemediği bir belediyecilik hizmeti olmuş.

Bir diğer Süleymanpaşa sahilinde fark yaratan ve mahalleyi on yıllar sonrasına taşıyacak çağdaş bir proje de Alkaya sahil düzenlemesi ki, emeği geçenleri kutluyorum. Büyük para yatırılmış, emek var, değişim ise bölge sakinlerince hemen kabul görüp aileler için keyifle yürüdükleri gençlerin sosyalleştikleri çocukların güven ile oynadıkları, bitmek üzere olan piknik alanı ile de Cumhuriyet Mahallesinin yüz akı bir proje alanı oluvermiş.

SON CÜMLE

Süleymanpaşa belediye başkanı Cüneyt Yüksel, bence yapılan bu işleri bir de 11 ilçe belediye başkanı ve birim müdürlerine de gösterecek bir gezi düzenlemeli. Bir ilçede değişim 3 yıl gibi kısa bir zamanda nasıl başarılırın dersi gibi olacak bir tanıtım gezisi iş yapıyormuş gibi görünen belediye başkan ve yöneticilerine şart.

CHP’li belediyelerin bol laf ve hamaset edebiyatı ile oyalandıkları bir dönemde, Ak Partili bir belediyenin CHP’li büyükşehir belediyesinin tüm engellemelerine rağmen, sınırlı bütçesi ile şehrin geleceğine katkı koyan projelerle değişim ve dönüşümü nasıl başardığını yerinde görsünler de ÖRNEK ALSINLAR.

Süleymanpaşalılar seçimlerde hizmet körlüğü içerisindeki “CEKETİMİZİ KOYSAK SEÇİLİR” mantığında siyaset yapan halktan kopuk CHP’li belediyelere oy vermeyerek ne kadar doğru yaptıklarını Ak Partili bu belediyenin hizmetlerini gördükçe derin bir oh çekip, ne kadar doğru bir karar verdiklerini daha iyi anlamış görünüyorlar.

Kalbi siyasi körlük içerisinde olan ve organize kötülükle dolu kişilerinde bu hizmetleri görmesini isterim. Takdir etmek için değil.  Sadece hizmet nasıl oluru görsünler diye.