DOLAR 16,8853 % -2.7
EURO 17,8334 % -2.47
GRAM ALTIN 992,10 % -2,33
ÇEYREK A. 1.622,09 % -2,33
BITCOIN 21.278,40 0.55
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 20°
Google News

SÜLEYMANPAŞA’DA PROJELER BİTMİYOR

Son Güncelleme :

22 Haziran 2022 - 12:39

SÜLEYMANPAŞA’DA PROJELER BİTMİYOR

 

BAŞKAN YÜKSEL PROJELERİYLE FARK ATTI

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, ilçede devam eden ve tamamlanan yatırımları basın mensuplarına tanıttı. Birbirinden önemli ve şehrin çehresini değiştiren yatırımlara imza atan Süleymanpaşa Belediyesi’nin projeleri basın mensuplarından tam not aldı.

Spor, kültür, tarım, altyapı ve insan odaklı projelerini basına tanıtıldığı programla basın mensupları şehirdeki değişimi yakından tanıma fırsatı yakaladı.

Basın mensupları ilk Önce Altınova Mahallesi’nde yer alan ve olası bir depreme hazırlık için yapılan K9 Arama Kurtarma Merkezi’nde devam eden çalışmaları incelediler.

SÜLEYMANPAŞA DEPREME HAZIR

Merkezin ne kadar önemli olduğuna dikkat çeken Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, K9 Arama Kurtarma Merkezi’nin bölgede bir ilk olduğunu ve deprem için gerekli tedbirleri alma konusunda atılan ciddi adımlara değindi.

SPOR TESİSLERİ HIZLA YÜKSELİYOR

Daha sonra basın mensuplarına Karadeniz Mahallesi spor tesis alanı- buz pateni sporcu misafirhanesi ve sporcu tesisleri tanıtıldı. Bölgenin spor merkezi olması konusunda atılan adımlar dikkat çekti. Go kart parkur alanı çalışmaları hakkında basın mensuplarına bilgi verildi.

KADINLAR ÜRETİYOR BELEDİYE TASARRUF EDİYOR

Daha sonra Seracılıkta Kadın Eli projesi kapsamında kurulan sera alanları ve kadınların üretime katılması ile yapılan üretimler incelendi. Hem kadınların üretime katılması hem de belediyenin park ve bahçeler Müdürlüğü’nün ihtiyaç duyduğu bitkilerin üretildiği proje diğer belediyeler örnek gösterildi. Lavanta ve çilek bahçeleri ve çeşitli fidan üretimlerinin yapıldığı alanda üretilen ürünler ile belediye milyonlarca lira tasarruf yapmayı hedefliyor.

ROMAN MAHALLESİ’NE GENÇLİK MERKEZİ

Aydoğdu Mahallesi Gençlik Merkezi’ni gezen basın mensupları tesisin yıllardır ihmal edilen bir mahalleye yapılmasını memnuniyetle karşıladı. Roman çocukların kurs alabileceği ve topluma kazandırılacağı kurs merkezi çok amaçlı olarak tasarlandı. Merkezin maliyet ise 3.5 Milyon TL’yi buluyor. Merkezin bir ay içerinde hizmete girmesi bekleniyor.

AŞEVİ VE HAYIR ÇARŞISI BEĞENİ TOPLADI

Daha sonra Süleymanpaşa Belediyesi Adem Dalgıç Aşevi ziyaret edildi. 3 kattan oluşan Süleymanpaşa Belediyesi Aşevi ve Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü hizmet binası; 5 bin kişilik yemek üretme kapasitesine sahip. Aşevi, yardımsever vatandaşların bağışladıkları kullanılabilir durumdaki giyim ve ev eşyalarının ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldığı Hayır Çarşısı, bünyesinde diş kliniği bulunan Sağlık İşleri Birimi ve soğuk hava deposunu da içeren 300 metrekare alana sahip depolama alanından oluşuyor. Olası büyük bir afet sonrası ilçede 5 bin kişinin acil gıda ihtiyacının da karşılanabileceği bir acil durum merkezi olarak tasarlanan hizmet binası, gerek karşıladığı önemli ihtiyaç gerekse de hızla hayata geçirilen bir proje olması dolayısıyla önemli bir sosyal proje olarak dikkat çekiyor.

Aşevinin ardından Çiftlikönü Mahallesi spor tesisleri ve taziye evi ziyaret edildi. Taziye evinin ardından prestij projeleri arasında yer alan Ata Tepe Gençlik Merkezi alanı incelendi.

TRAKYA’NIN EN BÜYÜK GENÇLİK MERKEZİ OLACAK

Tamamlandığında şehre hakim bir noktada yükselecek olan Atatürk Anıtı ve Türk Bayrağı ile ziyaretçileri karşılayarak şehri hafızalara kazımayı amaçlayan Süleymanpaşa Belediyesi, bünyesinde büyük bir tema park, seyir terasları ve dinlenme alanlarını da barındıran Paşa Park Projesi ile de Süleymanpaşa’yı bir cazibe merkezi haline getirmeyi hedefliyor.

Atatürk Mahallesi Spor tesisleri incelemesinin ardından Hürriyet Mahallesi menfez geçiş yolu ve Alkaya yürüyüş ve bisiklet yolu projesi basına tanıtıldı.

ALKAYA SAHİLİ CAZİBE MERKEZİ OLACAK

Süleymanpaşa Belediyesi’nin kendi imkanları ile yaptığı Alkaya sahil ve bisiklet yolu projesinin kıs bir süre sonra bitirilmesi amaçlanıyor. Proje kapsamında Alkaya sahilde bisiklet ve yürüyüş yolları yapıldı. Sahil alanına yollar açılarak yüksek kesimlere duvar örüldü. Alanda polis noktası, zabıta merkezi, piknik alanı ve sosyal donatılar yer alacak.

Habertrak/Serhat Yeşilipek