WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

Tatilciler saatlerce kuyrukta bekledi

Tatilciler saatlerce kuyrukta bekledi
Bu haber 17 Temmuz 2021 - 12:23 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Kurban Bayramı tatilini Marmara Denizi’nde bulunan Avşa ve Marmara adalarında geçirmek isteyen vatandaşlar, Tekirdağ’daki feribot iskelelerinde uzun araç kuyrukları oluşturdu.

11 günlük Kurban Bayramı tatili nedeniyle İstanbul başta olmak üzere çevre illerden birçok tatilci vatandaş araçları ile geldikleri Tekirdağ’da Ceyport ve Barbaros feribot iskelelerinde yığılmalara neden olurken, tatilciler saatler süren kuyrukta bekledi.

2 KİLOMETREYİ BULAN ARAÇ KUYRUKLARI OLUŞTU

Bayram yoğunluğu nedeniyle Marmara ve Avşa Adası’na gitmek isteyen tatilciler, bunaltıcı sıcaklar altında feribotlara binmek için araçları ile sıraya girdiler. Tatilciler ve araçlarının oluşturduğu kuyruk nedeniyle Tekirdağ’ın merkez ilçesi Süleymanpaşa’da bulunan feribot iskelesinde yaklaşık 2 kilometrelik araç kuyrukları oluştu.

Sıra bekleyen Onur Aslanparçası, “Yaklaşık 2 saattir burada feribot bekliyorum. Hiçbir ek sefer yok. Normal feribot seferleri gibi devam ediyor. Görüyorsunuz kuyruğun sonu görünmüyor. Ek seferler konulmadı” dedi.

40 senedir Avşa’ya gidip geldiğini ifade eden Mustafa Merdan, “Yarım saattir bekliyorum. 2 saatte bir feribot geliyor. Biz alışkınız. 40 senedir gidip geliyoruz. Marmara’nın en temiz yer Avşa Adası herkesi bekliyoruz.” diye konuştu.

Ek seferler konulması gerektiğini belirten Erol Güçlü, “2 saattir feribot bekliyorum. Avşa’ya yolculuk yapacağız. Rezillik. Aslında ek seferler yapmaları gerekiyor. Yazlığımız var gidemiyoruz” dedi. Habertrak/Serhat Yeşilipek

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER