WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

Tekirdağ beyaza büründü

Tekirdağ beyaza büründü
Bu haber 13 Ocak 2022 - 10:34 'de eklendi ve kez görüntülendi.

SÜLEYMANPAŞA VE BÜYÜKŞEHİRDEN KAR MESAİSİ

EKİPLER SÜRÜCÜLERİN İMDADINA YETİŞTİ

 Tekirdağ merkez Süleymanpaşa içesinde gece saatlerinde başlayan kar yağışıyla birlikte cadde ve sokaklar beyaza büründü.

Sabah saatlerinde şiddetini arttıran kar yağışıyla birlikte Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Karayolları ekipleri ana arterlerde tuzlama çalışması yaptı. Süleymanpaşa Belediyesi ekipleri ise köy yollarında ve ara sokaklarda tuzlama çalışması yaparak karda araçları kayan vatandaşların imdadına yetişti.

Belediyelerin ve Karayolları ekiplerinin çalışmaları ile Süleymanpaşa’da kar çileye dönüşmedi. Süleymanpaşa- Hayrabolu yolunda kar ve tipi nedeniyle yolda kalan araç sürücüleri AFAD ekipleri tarafından kurtarıldı.

Kar yağışı sebebiyle Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü ekipleri de trafikte yaşanabilecek aksaklıklara karşı önlem aldılar. Gece saatlerinden itibaren etkili olmaya başlayan kar yağışı nedeniyle zaman zaman ulaşımda zorluk yaşandı. Köy yollarında yer yer 10 santimetreyi bulan kar kalınlığı nedeniyle bazı araçlar yoldan çıktı. Yoldan çıkan araçlar ekipler tarafından çekilerek kurtarılırken, buzlu yollarda ilerlemekte zorlanan sürücüler araçlarına zincir takarak yollarına devam etti.

Habertrak/Serhat Yeşilipek

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER