WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

TEKİRDAĞ -EDİRNE ARASI YASAK GÜNDEMDE

TEKİRDAĞ -EDİRNE ARASI YASAK GÜNDEMDE
Bu haber 08 Mart 2021 - 11:53 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Kademeli normalleşmede ilk veriler korkuturken daha sıkı önlemler getirilebileceği gündeme geldi. Bu kapsamda ilk olarak kırmızı (çok yüksek riskli) illere girişlerin kısıtlanabileceği öğrenildi.

Koronavirüsle mücadelede ‘kademeli normalleşme’nin ardından uzmanların ‘dalgalı normalleşme’ dedikleri uygulamaların getirilmesi planlanıyor. Bu kapsamda önlemler gelişmelere göre değişebilecek. Valiler kendi bölgelerini korumak adına lokal kararlar alabilecek.

Valiler, ilin risk haritası sarı bile olsa, şehirde yoğunluk ve risk yarattığı saptanan bölgeler için kırmızı kuralları uygulayabilecek. İşlek bir cadde, mahalle veya parka yönelik yeni kısıtlamalar getirilebilecek. Yeni yasaklar, HES kodu şartı veya daha sıkı denetimler olabilecek. Bu kapsamda ilk olarak Kırmızı (çok yüksek riskli) illerden diğer turuncu, sarı ve mavi illere geçişler kısıtlanabilecek. Kırmızı (çok yüksek riskli) iller arasında yer alan Edirne ile turuncu (yüksek riskli) kategoride yer alan Tekirdağ ile şehirlerarası ulaşımın kısıtlanabileceği öğrenildi. Yeni risk haritası yayınlanınca kararlar gözden geçirilecek.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER