WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli’nin gerisinde kaldı

Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli’nin gerisinde kaldı
Bu haber 23 Ekim 2021 - 13:49 'de eklendi ve kez görüntülendi.

En az iki doz aşı olmuş 18 yaş ve üstü nüfus oranının gösterildiği haritada Tekirdağ, yüzde 78.4’lük aşılama oranıyla Türkiye genelinde aşılama ortalamasının üzerindeki yerini koruyor.

Tekirdağ, Trakya illerinden Edirne ve Kırklareli’nin aşılama oranından daha düşük bir yüzdeye sahip. Haritaya göre Kırklareli yüzde 81.6’lık oranla Türkiye 3.’sü olurken Edirne de yüzde 79.9’luk oranla 9. sırada yer alıyor.

Türkiye genelinde artan Covid-19 vakalarının yanı sıra Tekirdağ’da vaka sayıları yükselirken, Tekirdağ’ın aşılama oranında Trakya illerinin de gerisinde kaldığı gözlendi. Yüzde 78.4’lük aşılama oranıyla “mavi” kategoride yer alan Tekirdağ, Türkiye genelinde aşılama ortalamasının üzerindeki yerini ise koruyor.

“VAKALARIN YAŞ ORTALAMASI DÜŞTÜ”

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, vaka artış oranlarını ve aşılama haritasını değerlendirdiği “Vakaların yaş ortalaması düştü. Artık yarıya yakını 30 yaş altında. Aşılama sonucunda hastane kapasitemiz zorlanmıyor. Yoğun bakım üniteleri ile servislerde yatan Covid-19 hastalarının çoğunluğunu halen yaşlılar ve kronik hastalığı olanlar oluşturuyor.”

(Vakalar 21.10.2021 Cuma verileri baz alınarak değerlendirilmiştir.)

Habertrak/Özlem İnan

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER