WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

Tekirdağ için kentsel dönüşüm hamlesi

Tekirdağ için kentsel dönüşüm hamlesi
Bu haber 13 Ocak 2021 - 12:55 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum kentsel dönüşüm ile ilgili incelemelerde bulunmak üzere Tekirdağ’a geldi. Çorlu, M. Ereğlisi ve Süleymanpaşa’da yerinde değerlendirmeler yapan Bakan Kurum, özellikle Süleymanpaşa’da gerçekleştirilecek olan devasa kentsel dönüşüm hamlesinin startını verdi.

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel Bakan Kurum’la birlikte Kentsel Dönüşüm Alanı ilan edilen Aydoğdu, Yavuz ve Ertuğrul Mahalleleri ve Eski Sanayi Sitesi’ni ziyaret ederek gerçekleştirilecek hamle ile ilgili incelemelerde bulundu.

Daha sonra Tekirdağ Valiliği’nde gerçekleştirilen ve Tekirdağ’da gerçekleşecek kentsel dönüşüm ile ilgili sunumların ve bilgilendirmelerin yapıldığı toplantıya katılan Bakan Kurum, daha sonra Süleymanpaşa Belediyesine gelerek burada Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel ile toplantı gerçekleştirdi.

“YÜCE YARADAN BİZE VATANDAŞLARIMIZIN ACISINI GÖSTERMESİN”

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un ziyareti ve Tekirdağ’da yapılacak tüm zamanların en kapsamlı kentsel dönüşüm hamlesi ile ilgili açıklamada bulunan Başkan Yüksel, “TBMM Başkanımız, Tekirdağ Milletvekilimiz Prof. Dr. Sn. Mustafa Şentop hocamız ve Milletvekillerimizin girişimleri ile Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sn. Murat Kurum’u ilimizde ve ilçemizde misafir ettik. Kıymetli Meclis Başkanımızın, 1. Derece Deprem Bölgesinde yer alan şehrimizin Kentsel Dönüşümü konusunda daha hızlı hareket edilmesi yönündeki talimatı doğrultusunda; yaklaşık 1 yıldır devam eden çalışmalarımızı Sayın Bakanımıza aktarma fırsatı bulduk. Bundan böyle doğrudan sonuca gideceğimiz, ilçemizde deprem öncesi yönetmeliğine göre inşa edilmiş ve yenilenmesi gereken yapıları kademeli olarak kentsel dönüşüme almış oluyoruz. Değerli Bakanımız Sayın Murat Kurum’a verdikleri destekten ötürü teşekkür ediyorum. Yüce Yaradan, bizlere deprem gerçeği ile karşı karşıya kalmadan, vatandaşımızın acısını göstermeden, milletimizi üzmeden ve yormadan eski binalardan kurtarmayı nasip etsin,” diye konuştu.

Yüksel ayrıca konuya ilişkin detayları, önümüzdeki günlerde gerçekleştireceği, basın mensuplarımızın da katılacağı canlı yayında kamuoyuyla paylaşacağını ifade etti.

Haber Merkezi

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER