WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

TEKİRDAĞ KONTROLLÜ NORMALLEŞİYOR

TEKİRDAĞ KONTROLLÜ NORMALLEŞİYOR
Bu haber 03 Mart 2021 - 16:40 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri üzerine Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nın ardından açıklanan karar göre; illerin risk gruplarına göre renk haritası paylaşıldı. Turuncu Yüksek Riskli (vaka sayısı haftalık yüz binde 36-100 arası olan) Tekirdağ’da kontrollü normalleşmenin ilk adımları atıldı.

ESNAFI SEVİNDİREN KARAR

Sokağa çıkma yasağının sadece Pazar günü uygulanmasına karar verildi. Restoran, lokanta, kafeterya, kıraathane ve çay bahçeleri gibi yerlerin sabah 07.00 ile akşam 19.00 saatleri arasında yüzde 50 kapasite ile açılmasına karar verildi. Alınan kararla birlikte Tekirdağ’da esnaflar uzun bir aradan sonra dükkanlarını açmanın sevincini yaşadı.

Okul öncesi eğitim kurumları, ilkokullar, ortaokul 8. ve lise 12. Sınıflarda eğitim öğretimin seyreltilmiş okullarda yüz yüze yapılmasına karar verildi.

Sokağa çıkma saatleri sınırlı olan 65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşların sokağa çıkma süreleri üç saatten dört saate yükseltildi.

Nikâh törenlerinin maksimum 50 kişi ile bir saatlik süre içerisinde yapılmasına karar verildi.

Sivil Toplum Kuruluşları, Meslek Odaları vb kuruluşların genel kurulların 300 kişiyle sınırlandırılarak yapılmasına karar verildi.  Kamuda çalışma saatleri normale döndü. Halı saha, yüzme havuzu ve benzeri tesisler kapalı olacağı belirtildi.

Tekirdağ’da esnaflık yapan vatandaşlar aylar sonra dükkanlarını açmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek; “Yüzde 50 kapasite ile de olsa dükkanlarımızı açtık. İnşallah vakalar azalırsa riskimiz de azalır ve normalleşiriz.” dediler.

Turuncu- yüksek koronavirüs riski: 100 binde 36-100 arası vaka görülen illeri kapsıyor.

İstanbul, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, İzmir, Muğla, Antalya, Bilecik,Kütahya, Düzce, Bolu, Zonguldak, Kırıkkale, Karaman, Mersin, Niğde, Kayseri, Kilis, Artvin, Ardahan, Yalova ve Kocaeli illeri yüksek riskli grupta yer alıyor. Habertrak/Serhat Yeşilipek

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER