DOLAR 18,1111 % 0.15
EURO 18,2301 % -0.21
GRAM ALTIN 1.019,52 % -0,20
ÇEYREK A. 1.666,91 % -0,20
BITCOIN 392.396 -8.318
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 28°
Google News

Tekirdağ Süleymanpaşa’da 2.070 m² kerpiç ev ve arsa hissesi icradan satılıktır

Son Güncelleme :

24 Haziran 2022 - 15:40

Tekirdağ Süleymanpaşa’da 2.070 m² kerpiç ev ve arsa hissesi icradan satılıktır
T.C.
TEKİRDAĞ İCRA DAİRESİ
2022/155 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri Tekirdağ İl, Süleymanpaşa İlçe, 0 Ada, 2555 Parsel, KAŞIKÇI Mahalle/Köy, Taşınmaz borçlu adına 1/8 hisselidir.. Kerpiç ev, ahır ve ambar niteliğindeki taşınmaz
konut+işevi: parsel üzerinde yola cepheli,alçak giriş iş evi ve 1. normal katlı sıvalı boyasız bağımsız bölüm bunmakta olup;binanın taban alanı yaklaşık 63 metrekare olup,sıvalı,boyasız, kiremit çatılı,ahşap doğrama pencere, demir doğrama giriş kapılı, katı yakıtlı konut amaçlı yığma yapıdır. Alkçak giriş işevi iptidai ahşap kapı ve pencereli, atıl kullanım dışıdır.
2- İşevi: konuta bnitişik konumda yaklaşık 35 metrekare alana sahip çatısı çökmüş metruk halde bulunan ekonomik değeri olmayan yapuıdır.
3-Sundurma: Müstakil konumda,yaklaşık 36 metrekare atan alanlı,çatı ve duvarları ekonomik önmrünü doldurmuş,kısmen yarı açık kısmen sundurma şeklinde ekonomik değeri olmayan yapıdır.
4-depo: konuta bit,işik konumda yaklaşık 28 metrekaere taban alana sahip, ön cephesi yola bakan,komple ve yekpare demir doğrama kapuısı olan,kiremit çatılı,sıvalı,yarı açık garaj/depo olarak kullanılan yapıdır.
5-Metruk yapı: ekonomik değeri olmayan metruk tek katlı kerpiç yapı.Taşınmazın toplam değeri 587.500 TL Borçlu hissesi değeri 73.437,50 TL
Adresi Kaşıkçı Mahallesi Köy İçi MevkiSüleymanpaşa / TEKİRDAĞ
Yüzölçümü 2.070 m2
İmar Durumu Yok
Kıymeti 73.437,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü 03/08/2022 günü 11:30 – 11:35 arası
2. Satış Günü 31/08/2022 günü 11:30 – 11:35 arası
Satış Yeri : TEKİRDAĞ ADALET SARAYI KAT:-4 İCRA SATIŞ MEZAT SALONU SÜLEYMANPAŞA / TEKİRDAĞ
———————————————————————————————————————–
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2022/155 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.
%d blogcu bunu beğendi: