WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

TEKİRDAĞ’A 21 YENİ DOKTOR MÜJDESİ

TEKİRDAĞ’A 21 YENİ DOKTOR MÜJDESİ
Bu haber 24 Haziran 2021 - 12:28 'de eklendi ve kez görüntülendi.

AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, Tekirdağ’ın sağlık alanında eksikliklerinin bir bir giderildiğini söyledi. Milletvekili Yel, Sağlık Bakanlığı’na talepleri doğrultusunda, Tekirdağ’a üçü doktor, 18’i uzman doktor olmak üzere toplamda 21 hekim kadrosu ilan edildiğini dile getirdi.

99. Dönem Devlet Hizmet Yükümlülüğü kapsamında 30 Haziran Çarşamba günü yapılacak kura sonrasında Tekirdağ’da görev yapacak yeni doktorlar belirlenecek.

Bu kapsamda Tekirdağ Çorlu Devlet Hastanesi’ne acil tıp branşında 1 uzman tabip, kardiyoloji alanında 1 uzman tabip, radyoloji alanında 1 uzman tabip olmak üzere 3 uzman doktor kadrosu açıldı. Tekirdağ Dr. İsmail Fehmi Cumalıoğlu Şehir Hastanesi’ne 3 anesteziyoloji ve reanimasyon alanında 3 uzman tabip, çocuk immünolojisi ve alerji hastalıkları alanında 2 uzman tabip, hemotoloji alanında 1 uzman tabip, yoğun bakım alanında 1 uzman tabip alınacak. Kapaklı Devlet Hastanesi’ne 1 nöroloji uzmanı tabip, 1 ortopedi ve travmatoloji uzmanı, 1 anesteziyoloji ve reanimasyonu olmak üzere 3 uzman doktor alınacak. Malkara Devlet Hastanesi’ne 1 iç hastalıkları uzmanı alınacak. Hayrabolu Devlet Hastanesi’ne 1 iç hastalıkları uzmanı alınacak. Çerkezköy Devlet Hastanesi’ne 1 deri ve zührevi hastalıklar uzmanı ve 1kulak burun boğaz uzmanı olmak üzere 2 uzman doktor alınacak. Saray Devlet Hastanesi’ne 1 1 anesteziyoloji ve reanimasyonu uzmanı ve 1 kadın hastalıkları ve doğum uzmanı alınacak.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER