WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

TEKİRDAĞ’DA ÜYE REKORU KIRILDI

TEKİRDAĞ’DA ÜYE REKORU KIRILDI
Bu haber 29 Kasım 2021 - 13:51 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Eğitim İş Tekirdağ temsilciliği il genelindeki üye sayısını her geçen gün arttırıyor. Eğitim İş Tekirdağ temsilciliğinin üye sayısı 1512’ye ulaştı.

Eğitimcilerin sendikaya olan inancının her geçen gün arttığın ı aktaran Eğitim İş Tekirdağ Şube Başkanı Barış Özer; “Sendikal bağımsızlığımızdan taviz vermeden, siyasi iktidara göre rota belirlemeden, sendikayı geçim kapısı olarak görmeden yolumuza devam ediyoruz. Evinden işinden zaman ayırıp örgütlü mücadeleyi büyüten bütün yöneticilerimize ve bugün itibarıyla mücadelemiz Eğitim İş’tir diyen 1512 üyemize sonsuz teşekkürler.” dedi.

ÜYE SAYISI 1512’YE ÇIKTI

Emeğin tek ve gerçek sesi Eğitim-İş’in her geçen gün üye sayısını arttırdığını aktaran Eğitim İş Tekirdağ Şube Başkanı Barış Özer; “Irkçılığa, Gericiliğe, bölücülüğe Karşı Emek ve sınıf mücadelesi şiarıyla çıktığımız bu yolda rehberimiz Atatürk ilke ve devrimleri, onun manevi mirası olan akıl ve bilim olmuştur. Bugüne kadar ne gerici iktidardan ne bölücü güç odalarından korkmadan çekinmeden her yerde durumda aynı söylemi kullanan sendikamız eğitim emekçilerinin umudu olarak büyümeye devam ediyor. Sendikal bağımsızlığımızdan taviz vermeden, siyasi iktidara göre rota belirlemeden, sendikayı geçim kapısı olarak görmeden yolumuza devam ediyoruz. Bu mücadelede güç aldığımız tek şey Emeğin örgütlü gücüne olan inancımızdır. Safımız emek safları, rotamız muasır medeniyetler seviyesi, gemimiz cumhuriyet gemisidir.”diye konuştu.

 

“ÖĞRETMENLERİMİZİN HAKLARININ SAVUNUCUSUYUZ”

Öğretmenlerin hak ve özgürlüklerinin savunucusu olduklarını aktaran Özer; “2008 de 30 kişi ile çıktığı bu yolda bugün çok önemli bir sınır olan 1500 sayısını aşan Eğitim İş-Tekirdağ şubesinde mücadele eden, bize mücadeleyi öğreten abilerimize, bizden bir şeyler öğrenen genç kardeşlerimize, sendikal mücadeleye beraber girip alanda, sahada büyüdüğümüz çağdaşlarımıza, aramıza yeni katılan umut veren eğitim emekçilerine, evinden işinden zaman ayırıp örgütlü mücadeleyi büyüten bütün yöneticilerimize ve bugün itibarıyla Mücadelemiz Eğitim İş’ tir diyen 1512 üyemize sonsuz teşekkürler.” diyerek sözlerini tamamladı. Habertrak/Serhat Yeşilipek

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER