WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

Tekirdağ’ın ilk Teknoloji Lisesi açıldı

Tekirdağ’ın ilk Teknoloji Lisesi açıldı
Bu haber 20 Eylül 2021 - 10:33 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Tekirdağ merkez Süleymanpaşa ilçesinde açılan teknoloji lisesi yoğun ilgi görüyor. Teknoloji Lisesi, uzman kadrosu ile öğrencileri hem teknoloji alanında yetiştiriyor hem de üniversiteye hazırlıyor.

YÜZDE YÜZ DEVLET DESTEKLİ ÜCRETSİZ ÖZEL OKUL

Ücretsiz Teknoloji Lisesi olarak MEB’ten ruhsat alan okul, eski Avrupa Göz Hastanesi (Vakıf Bank Bölge Müdürlüğü yanında) hizmet vermeye başladı. Okul kurucusu Osman Horozoğlu yaptığı açıklamada; “Günümüz koşullarının dijital çağa yönelmesiyle birlikte öğrencilerine kapılarını açan okul, teknolojik atölyeleri ve uzman kadrosu ile eğitim öğretim sunuyor. Eğitim öğretim döneminde sınırlı sayıda öğrenci alacak olan okul öğrencilerini hem üniversiteye hazırlık hem de teknoloji alanında en iyi şekilde yetiştirmeyi planlıyor. Yurt içi ve yurt dışında birçok firmayla ortaklık yapacak olan kurum endüstriyel tasarım teknolojileri dalı ile birçok ürün üretmeye de hazırlanıyor. Milli Eğitim Bakanlığı’nın okuyan her öğrenciye vereceği bursla ücretsiz olacak olan okul, atölyelerinde tasarlayacağı özgün ürünlerle dışa bağımlılığı azaltma yönünde, ülkemize hizmet etme hedefi belirlemiş durumda. “diye konuştu.

ÖĞRENCİLERE KENDİ BÖLÜMLERİNDE EK PUAN SAĞLIYOR

Baykallar mevki Vakıfbank bölge Müdürlüğü yanında açılan okulda makine ve endüstriyel ürünleri tasarımı bölümlerinin bulunması, sınıf mevcutlarının 16 şar kişi olması, okulun 4 yıl boyunca devlet teşviki kapsamında ücretsiz olması, mezun öğrencilerinin bir çok fabrikada teknisyen olarak hemen iş bulabilmesi, mezun öğrencilerin üniversiteye girişlerinde tasarım mühendisliği, elektrik elektronik, mekatronik gibi bir çok mühendislik bölümlerinde ek puan alabilecek olması, Bilgisayar destekli derslerin yanı sıra, üniversiteye hazırlık derslerinin de bulunması, haftalık deneme sınavları ve Cumartesi günleri destek kurslarının bulunması okula olan ilgiyi arttırıyor. Bu dönem herhangi bir lise 9. Sınıftaki öğrenciler okula geçiş yapabiliyor. Habertrak/Serhat Yeşilipek

 

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER