WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

Tepki çeken isim yine listede

Tepki çeken isim yine listede
Bu haber 18 Kasım 2020 - 10:23 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği Başkanı Tevfik Keskin’in AK Parti Tekirdağ İl Yönetiminde yeniden yer alması, tepkilere neden oldu.

Süt üreticisinin 1 yıldır zam alamayışına çare olamayan Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği Başkanı Tevfik Keskin’in AK Parti İl Başkanı Mestan Özcan’ın yeni yönetiminde yer alması ise mağduriyet yaşayan süt üreticilerinin tepkisine neden oldu.

Kızı, Tekirdağ Valiliği Özel Kalem Müdürlüğü’nde istisnai kadrodan memur olan ve torpilli atama iddialarıyla tepki çeken Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği Başkanı Tevfik Keskin’e, AK Parti Tekirdağ İl Yönetiminde Mestan Özcan’ın as kadrosunda yeniden yer verilmesi tartışma yarattı.  

SÜT FİYATLARINDA BİR YILDIR ARTIŞ SAĞLAYAMADI

Tevfik Keskin’in başkanlığını yaptığı Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği süt fiyatlarında bir yıldır artış sağlayamadı. Süt fiyatlarında artış için sesini yükseltemeyen Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği Başkanı Tevfik Keskin, yine AK Parti’de il yönetimine girdi.

Bazı İl ve İlçe Süt Üreticileri Birlik başkanlarının süt fiyatlarında zam talebinin ardından geçtiğimiz ay ise süt fiyatlarına destek yerine çiğ süt destekleme primi 40 kuruşa çıkartılmıştı.

ÜRETİCİYE ÇÖZÜM BULAMADI

Üreticinin süt fiyatlarında zam talebine çözüm üretemeyen Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği Başkanı Tevfik Keskin’in AK Parti’nin il kongresinin ardından, Mestan Özcan’ın yönetiminde asil listede yer aldı.

KIZI SINAVSIZ ATAMAYLA MEMUR OLMUŞTU

Uludağ Üniversitesi’nde Ziraat Fakültesi’nden mezun olan Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği Genel Başkanı Tevfik Keskin’in kızı Ece Keskin ise geçtiğimiz aylarda Tekirdağ Valiliği Özel Kalem Müdürlüğü’nde istisnai kadrodan memur olmuştu.

“İSTESEM BAŞKA YERE DE SOKARIM” DEMİŞTİ

Kızının sınavsız istisnai kadrodan atamasıyla ilgili konuşan Keskin; “Tıpkı belediyeler gibi valiliklerin de sınavsız memur alma yetkisi var. Kızım da bu şekilde memur oldu. İstesem daha yüksek maaşlı yerlerde vardı. Bu imkânım da var ama ‘burası olsun’ dedik.” diye konuşmuştu. Keskin’in kızının istisnai kadrodan memur olması Tekirdağ kamuoyunda eleştirilere neden olmuştu.

Habertrak/Serhat Yeşilipek

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER