WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

TESKİ Çorlu için çalışıyor

TESKİ Çorlu için çalışıyor
Bu haber 07 Ekim 2021 - 12:12 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Habertrak/Serhat Yeşilipek

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde Salı akşamı başlayan su kesintisinden ilçedeki 11 mahalle etkilendi.

TESKİ Çorlu Şube Müdürü İrfan Tütün, Salı akşamı yaşanan arızanın giderilmesinin ardından yaptıkları kontrolde patlak tespit ettiklerini ve patlağı gidermek için var güçleriyle çalıştıklarını dile getirdi.

     

Arıza nedeniyle yaşanan kesintiye anında müdahale ettiklerini söyleyen TESKİ Çorlu Şube Müdürü İrfan Tütün; “Salı akşamı saat 23.00 sularında çok küçük bir arızamız vardı. Kısa sürede bu arızaları giderdik. Arızaların kontrolleri için test aşamasındayken çok küçük bir patlak oluştu ve büyümeyeceğini düşündük ama çok kısa bir zaman dilimi içinde doğal bir yarılma oluştu. Bu da bizim hatlarımızı etkiledi ve biz de kapatmak zorunda kaldık. Tüm ekiplerimiz arızanın giderilmesi için çalışıyor.” diye konuştu.

Çarşamba akşam 20.00’den sonra Çorlu’da kademeli olarak su verilmeye başlanacağını aktaran Çorlu Şube Müdürü Tütün; “Şu an toplamda 11 mahalle bu kesintiden etkilenecek. Kesintinin belirlediğimiz saatler dışında uzaması gözükmüyor. Vatandaşlarımız 185 ihbar hattından bizlere ulaşarak tankerlerimizle su ihtiyaçlarını karşılayacağız. Okullarımızdaki eksiklikleri gidermek için çalışmalarımıza başladık. Vatandaşlarımız çok haklı ama yapılan her şey Çorlu’nun temiz su içmesi yapılan çalışmalar.” şeklinde konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER