DOLAR 18,1111 % 0.15
EURO 18,2301 % -0.21
GRAM ALTIN 1.019,52 % -0,20
ÇEYREK A. 1.666,91 % -0,20
BITCOIN 392.396 -8.318
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 28°
Google News

“TOPLADIĞINIZ SU PARALARI NEREDE?”

Son Güncelleme :

03 Ağustos 2022 - 14:38

“TOPLADIĞINIZ SU PARALARI NEREDE?”

“TESKİ YATIRIM DAHİ YAPAMIYOR”

“GÜNDE ORTALAMA 80 NOKTADA KAÇAK KAZI YAPILIYOR”

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, TESKİ Genel Müdürlüğü’nün altyapıda gerekli yatırımları yapmadığını söyledi.

18 uygulamaları ile ilgili yol açılan bölgelere TESKİ’nin altyapı yapmadığını belirten Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel; “Karadeniz ve Atatürk mahallerinde 18 uygulamaları ile ilgili yolları açıyoruz. Doğalgaz firması, TREDAŞ bütün altyapı kurumları yatırımlara geliyor. Maalesef TESKİ battığı için yatırım dahi yapamıyor. 8 yıldır insanlardan topladığınız su paraları nerede?” diye konuştu.

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Rumeli İskelesi’nde düzenlenen basın toplantısında belediye hizmetleri ve yeni projeleri hakkında açıklamalarda bulundu.

“TESKİ DEDİĞİMİZ KURUMLA KARŞI KARŞIYAYIZ”

TESKİ’nin günde 80 noktada kaçak kazı yaptığını dile getiren Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel; “Yol yapımında 2.5 milyon metrekareye varmayı hedefliyoruz. Şuana kadar 2 milyon metrekareyi geçtik. Ekim ayı sonuna kadar 2.5 milyon metrekareyi tamamlamayı hedefliyoruz. Tabi bizim bir handikabımız var.  Biz yapıyoruz, maalesef birileri bozuyor. TESKİ dediğimiz kurumla karşı karşıyayız. Ortalama günde 80 noktada kaçak kazı yapan bir TESKİ var. İzin alınmadan yapıldığı için kaçak kazı bunlar. Ciddi de cezalar kesiyoruz bu konuyla ilgili. Turhan Toprak bu cezaları cebinden ödemediği için umursamıyor. İnşallah yasa değişikliği olursa kamudaki idarecilerin belli başlı sorumlulukları üzerine almaları ile ilgili. Bizim yapıldıktan sonra bozulmayan bir tane yolumuz yok.” şeklinde konuştu.

“PATLAKLARA BAKMAYA GELEN BİR TESKİ PERSONELİ BİLE YOK”

TESKİ’nin yeni yol açılan bölgelere altyapı hizmeti götüremediğini dile getiren Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel; “Şimdi Eski Cami Mahallesi’nde yol yapıyoruz.  1.5 kilometrelik bir yol. Patlakları gel yap dediğimizde patlaklara bakmaya gelen bir TESKİ personeli yok. Şehirde 18 uygulamaları yapılıyor. Karadeniz ve Atatürk mahallerinde 18 uygulamaları ile ilgili yolları açıyoruz. Doğalgaz firması, TREDAŞ bütün altyapı kurumları yatırımlara geliyor. Maalesef TESKİ battığı için yatırım dahi yapamıyor. Geçenlerde bu konu ile ilgili açıklama yaptılar. TESKİ müdürü ‘1.5 milyar liralım yatırım yaptık. 1.5 Milyar banklara borcumuz var. “dedi. Peki adama sorarlar 8 yıldır Tekirdağ’dan topladığınız su paraları nerede? 1.5 milyar yatırım yapmışsın. 1.5 milyar bankalara borcun var. 8 yıldır insanlardan topladığın su paraları nerede? Kimin cebinde? Kimi zengin ettiniz? Bunun açıklamasını yapabilecek durumda olan bire genel müdürümüz yok. “diye konuştu.

Basın mensuplarının sorularının yanıtlanmasının ardından toplantı sona erdi. Basın toplantısına: AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel ve Çiğdem Koncagül, AK Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Sezayi Çetin, Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcıları Hüseyin Uzunlar, Gökhan Saygı, Sabri Çınar ve Şenol Karaküçük ile çok sayıda basın mensubu katıldı. Habertrak/Serhat Yeşilipek

 

 

 

%d blogcu bunu beğendi: