WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

TRAKYA BİRLİK GENEL KURULU YAPILDI

TRAKYA BİRLİK GENEL KURULU YAPILDI
Bu haber 22 Haziran 2021 - 16:57 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Trakya Birlik, 2019/2020 İş Yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı Edirne Mimar Sinan Kapalı Spor Salonunda Yapıldı.

“KULLANILAN KREDİ TOPLAMDA 478 MİLYON TL’YE ULAŞTI”

Toplantının açılış konuşmasını yapan Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akgün, Tüm dünyanın yanı sıra ülkemizde de etkisini göstermeye devam eden covid-19 pandemisi ile mücadele kapsamında, ülkemizin gıda güvenliği, halkımızın sağlığı ve refahı  açısından stratejik öneme sahip tarım ve gıda sektörünün önemli paydaşlarından biri olmanın bilinci ile faaliyetlere Hükümetimizin aldığı tedbirler ve planlamalar çerçevesinde kesintisiz şekilde devam edildiğini, 2019/2020 iş yılının başarılı geçtiğini belirterek, “2019/2020 iş yılı harman döneminde %40 randımanlı yağlık Ayçiçek tohumu için 2.500,00TL/TON fiyat üzerinden son 10 yılın en yüksek mübayaa rakamına ulaşılarak  yaklaşık 332 bin ton yağlık Ayçiçek tohumu mübayaasında bulunularak, Bakanlığımızın açıkladığı fiyata başından sonuna riayet eden tek Kurum Trakya Birlik olmuştur.  Kullandırılan kredi toplamda 478 milyon TL’ye ulaşarak yüksek kredi istihsalinin sağlandığı iş yılı olarak başarıyla tamamlanırken bu çerçevede karma yem ve rafine yağ satışlarında ulaşılan satış rakamları son yılların ortalamasını yakalamıştır. Satış rakamlarımızda yakaladığımız büyümeyi her iki fabrikamızda gerçekleştireceğimiz yatırımlarla daha da geliştirmeyi planlıyoruz. Trakya Birlik olarak yüksek satış ve üretimin rakamlarına ulaştığımız 2019/2020 iş yılında 87 milyon 515 bin 017 TL karlılığa ulaşılarak ekonomik anlamda çok zorlu bir iş yılını yaptığımız öngörüler ışığında gerçekleştirdiğimiz doğru ticari hamlelerle karlı bir şekilde kapatmayı başardık. Bunu sizlerden aldığımız destek ve güvenle hep birlikte çok çalışarak sağladık. Bu başarı, Birliğimizin gelecek yıllara umut ve güvenle ilerlemesi yolunda çok önemli bir kilometre taşı olarak yerini alacaktır. Bu vesileyle emeği geçen, destek olan herkese teşekkür ediyorum.”  diyerek açılış konuşmasını sonlandırdı.

     

Genel Kurulda Divan Başkanlığı’na Durgut Ersoy (Pehlivanköy Koop.), Başkan Vekilliği’ne Levent Kızıltan (Gelibolu Koop.), Katip Üyeliklere Muzaffer Borucu(Muratlı Koop.)  ve Hakkı Çetin (Yenişehir Koop.), seçildi.

Yönetim Kurulu Çalışma Raporları ile Bilanço ve Gelir Tabloları okunup oybirliği ile ibra edildikten sonra söz alan olmadığı için gündem maddelerine devam edilirken, 2019/2020 İş yılı Bağımsız Denetim Kuruluşu raporu oy birliği ile kabul edildi.

2020/2021 iş yılı dönemine ait Bütçe ve Çalışma Raporları ile Bilanço ve Gelir Tabloları okunarak, oybirliği ile kabul edildi.

Ayrıca Birlik faaliyetlerinin yürütülmesi amacıyla kredi alma, ipotek işlemleri, Birlik fonlarının kullanılması,  kredi kullandırma birlik mamullerinin satışı, kooperatiflere hizmet bedeli ödenmesi, şirket kurma ve kurulu şirketlere ortak olma, alım satım faaliyetlerinde bulunma v.b. gibi konularda Yönetim Kuruluna yetki verilmesi kabul edildi.

İnsan Kaynakları ve Satın Alma yönetmeliklerinde yapılacak değişiklikler görüşülerek oybirliği ile kabul edildi.

YENİ YATIRIMLAR GÖRÜŞÜLDÜ

Entegre Tesisler ile Karacabey Yağ Fabrikasına 2020/2021 iş yılında yapılacak yatırımlarla ilgili hazırlanan raporlar kabul edildikten sonra ise bazı kooperatiflere 2020/2021 iş yılında yapılacak yatırımlarla ilgili hazırlanan rapor görüşülerek kabul edildi.

2020/2021 iş yılı dönemine ait genel bağımsız denetleme faaliyetinin ANY PARTNERS Bağımsız Denetim  A.Ş’ye yaptırılması genel kurula sunularak oy birliği ile kabul edildi.

Dilek ve temenniler bölümünde söz alan Yönetim Kurulu Başkanımız Ahmet AKGÜN Genel Kurula hitaben teşekkür konuşmasıyla Genel Kurulumuzu sonlandırdı.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER