WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

TRAKYA HIZLI TRENE HASRET

TRAKYA HIZLI TRENE HASRET
Bu haber 02 Ekim 2021 - 10:11 'de eklendi ve kez görüntülendi.

SEÇİM VAADİ YALAN OLDU

2019 yılında başlayan ve 2022 yılında tamamlanması gereken Trakya Hızlı Tren Projesi’nin, ilk etap çalışmaları bile henüz tamamlanamadı. Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli illerini İstanbul’a bağlayacak olan ve halen Çerkezköy- Kapıkule arası çalışmaları süren projenin, 2022 yılına kadar ise bitirilmesi hayal oldu.

Hızlı tren projesinde, ilk etap çalışmalarının ardından belirlenen istasyonlardan yolcu alımına ancak 2023’te başlayabilecek.  

Sirkeci’den başlayıp, Halkalı, Kabakça, Çerkezköy, Büyükkarıştıran, Lüleburgaz, Babaeski, Havsa güzergâhından Kapıkule’ye varacak Trakya Hızlı Tren Projesi’nin 2022 yılında tamamlanması hedeflenmesine rağmen 2023 yılına kadar yarısı bile bitirilemeyecek.

İstanbul Halkalı istasyonundan başlayarak Edirne-Kapıkule istasyonunda sonlanacak 229 kilometrelik hızlı tren projesinin 2022 yılında tamamlanması hedefleniyordu. Ancak 1. Etap çalışmaları bile halen tamamlanamadı.

Trakya Hızlı Tren projesinin 1. Etabı’nın istasyonlarının listesi belli oldu. İlk etap 2023’te bittiğinde belirlenen istasyonlardan, Hızlı Tren yolcu alacak. Babaeski, Lüleburgaz ve Büyükkarıştıran’a ise yeni istasyonlar inşa halinde olan projede Kapıkule, Edirne ve Çerkezköy istasyonları mevcut konumunda hizmet verecek.

İstasyonların son hali ise şu şekilde oluşacak: Kapıkule, Edirne, Babaeski, Lüleburgaz, Büyükkarıştıran, Çerkezköy.

Habertrak/Özlem İnan

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER