DOLAR 18,1014 % 0.11
EURO 18,2427 % -0.13
GRAM ALTIN 1.019,25 % -0,22
ÇEYREK A. 1.666,48 % -0,22
BITCOIN 397.781 -6.661
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 28°
Google News

Trakyalı sanatçılar bir ilke imza atıyor!

Son Güncelleme :

02 Ağustos 2017 - 15:19

Trakyalı sanatçılar bir ilke imza atıyor!

Koordinatörlüğünü söz yazarı ve TV program yapımcıları Sedai ve Fedai Kavrık kardeşlerin üstlendiği proje ile Trakyalı sanatçılar, şiir, şarkı ve türkülerini klipleştirerek bir albümde toplayacaklar.

‘’Trakyalı Sanatçılardan Seçmeler’’ adını taşıyacak albümde Tekirdağ, Edirne ve Kırklarelili şair ve sanatçıların klipleri yer alacak. Toplam 20 sanatçının eserlerinin yer alacağı albüm bu alanda ülke çapında yapılan ilk çalışma olma özelliği taşıyacak.

Projenin koordinatörlerinden Fedai Kavrık yaptığı açıklamada:’’ Biz daha önce de bu çalışmanın bir benzerini ‘’Şiir, şarkı ve Türkülerle Tekirdağ Namık Kemal Şiir Grubu’’  isimli albümümüzle gerçekleştirmiştik. Bu projemizi dönemin Tekirdağ Belediye Başkanı Sn.  Adem Dalgıç destekleyerek bu eseri Tekirdağ Belediyesi Kültür yayını olarak sanat hayatına kazandırmıştı. Yeri gelmişken sanata ve sanatçısına sahip çıkarak bizlerden desteğini esirgemediği için şahsım ve projede yer alan sanatçı dostlarım adına kendisine çok teşekkür ediyorum.  Şimdi bu projenin kapsamını genişleterek bunu Trakya çapında gerçekleştirmek istiyoruz. Konuyla ilgili olarak sanatçı dostlarim; Kirklareli İl Mahalli İdareler Müdürü ve şair Aleaddin İkican, Kirkseder (Kirklareli Kültür, Sanat ve Edebiyatçılar Derneği) Başkanı Fuat Ertuğrul, Akademisyen ve müzik öğretmeni Turgay Turfan, Bestekar ve yorumcu Cahit Gökalp, Trakya Türk Tv Genel yayın Koordinatörü Özer Enginler, Söz yazarı ve Tv Program Yapımcısı Sedai Kavrık ile fikir alış verişi niteliğinde bir toplantı yaptık.

Bu projenin dostlarımda uyandırdığı ilgi ve heyecanı gördükten sonra hemen çalışmalarımıza başlama kararı aldık. İlerleyen günlerde Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli’ nin çeşitli yerlerinde çekeceğimiz klip çalışmalarımızın startını vermiş bulunuyoruz. Çekeceğimiz bu kliplerle hem buradaki sanatçıların eserlerini daha fazla kitlelere ulaştırmış olacağız hem de o yerin tanıtımına katkı sağlamış olacağız. Ayrıca çekilen bu klipleri Trakya Türk Televizyonu’ nda yapımcılığını üstlendiğim ‘’TEK  10’’ isimli Tekirdağ, Edirne ve Kırklarelili sanatçıların kliplerinin yer alacağı müzik programında yayınlayacağız. Böylece Trakyalı sanatçıları daha geniş kitlelerle buluşturup onların daha fazla tanınmalarına imkân sağlayacağız.  Sanat Dünyasına kazandırmayı hedeflediğimiz projemiz şimdiden bu projede yer alacak tüm sanatçı dostlara ve ve tüm Trakya Halkı’ na hayırlı uğurlu olsun’’  dedi. Haberetrak/Alev Zinni

%d blogcu bunu beğendi: