WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

Trakya’nın en büyük camisi o ilçeye yapılacak

Trakya’nın en büyük camisi o ilçeye yapılacak
Bu haber 14 Ekim 2020 - 17:14 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Nüfusu 120 bine ulaşan ve her yıl ortalama 5 bin kişi daha artan Kapaklı’daki 11 cami yeterli gelmeyerek 12. ve Trakya’nın en büyük cami inşaatı devam ediyor.

Yapımına 2018 yılında başlanan cami inşaatı, vatandaşların ve hayırseverlerin bağışları ile sürdürülüyor.

VATANDAŞLARIN BAĞIŞLARIYLA SÜRDÜRÜLÜYOR

Mevcut nüfusu 120 bin olup her yıl 5 bin kişi artan Kapaklı ilçesinde bulunan 11 camiinin yeterli olmayıp yeni bir cami yapımına ihtiyaç olması sebebiyle İnönü Mahallesi’nde yapılması düşünülen 12’nci cami için bir vatandaşın 8 bin 700 metrekarelik bir arsasını bağışlaması üzerine 2018 yılının Ekim ayında başlatılan cami inşaatı vatandaşların bağışlarıyla devam ettirilmektedir.

TRAKYA’NIN EN BÜYÜK CAMİSİ OLACAK

2 bin metrekarelik bir temel üzerine başlatılan 2 katlı ve 5 bin kişilik cemaat kapasiteli olmak üzere tamamlandığında Trakya’nın en büyük camisi olacak olan caminin zemin katı ile Karacakılavuz’dan Sabahattin ve Havva Nacak tarafından yaptırılan 45 metrelik minaresinin inşası tamamlandı. Caminin 2. Katının yapımının devamı için Dernek Başkanı Mehmet Doğan ile Başkan Yardımcısı Uğur Rendeci, “Yardımsever vatandaşların yardımını bekliyoruz” ifadelerini kaydederek, yardım etmek isteyenlerin Kapaklı İlçe Müftülüğü’nden bilgi alabileceklerini söylediler.

Cami tamamlandığında Kapaklı’nın hem 12’nci hem de en büyük camisi olurken, Trakya’nın en büyük camilerinden biri unvanına sahip olacaktır. Habertrak/Zekiye Türkkan

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER