WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

TREDAŞ’TAN Farkındalık filmi

TREDAŞ’TAN Farkındalık filmi
Bu haber 30 Mart 2017 - 12:09 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş. (TREDAŞ), çalışanlarını iş sağlığı ve güvenliği konusunda bilgilendirmek ve Türkiye’de iş sağlığı ve güvenliği kültürünü ve bilincinin oluşmasına katkı sağlamak amacıyla kısa film çalışması gerçekleştirdi.

Trakya Bölgesinde üç ilde, 20 bin kilometrekare alanda, yaklaşık 2 milyon kullanıcıya elektrik dağıtım hizmetini, kaliteli ve sürekli vermek için en yeni teknolojileri kullanan TREDAŞ, faaliyetlerini sürdürürken İş Sağlığı ve Güvenliği konusuna da oldukça önem veriyor. Çalışanlarını, iş güvenliği konusunda sürekli eğiten ve saha denetimlerini titizlikle yapan TREDAŞ, iş sağlığı ve güvenliği konusuna önemli yatırımlar yapıyor.

TREDAŞ, gerçekleştirdiği proje ile iş sağlığı ve güvenliği eğitimlerini farklı bir açıdan ele alarak, gerçekleştirdiği kısa film çalışmasıyla farkındalık yaratmayı amaçladı. TREDAŞ, hazırladığı iş sağlığı ve güvenliği filminde, hiçbir işin çalışan sağlığı ve güvenliğinden daha önemli olamayacağı, iş sağlığı ve güvenliği konusunda ihmal ve göz yumma durumlarının çalışanın hayatına mal olabileceği ile ihmal ve dikkatsizlik sonucu çalışanların önemli kazalar yaşayabilecekleri bilgisi verildi.

Toplam 6 dakika 33 saniye süren film çalışması, sabah evinden işine giden bir TREDAŞ işçisinin iş yerinde yaşadığı diyalogları, iş güvenliği alanında yaptıklarını ve ihmal sonucu hayatını kaybetmesini içeriyor. İzleyenler tarafından büyük beğeni kazanan kısa film, “Sevdiklerinizi gözü yaşlı bırakmak istemiyorsanız, iş sağlığı ve güvenliği tedbirlerini alın” sloganı ile sona eriyor. Habertrak/Alev Zinni

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER