WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

UCİM Tekirdağ’da faaliyetlerine başladı

UCİM Tekirdağ’da faaliyetlerine başladı
Bu haber 02 Nisan 2021 - 13:21 'de eklendi ve kez görüntülendi.

UCİM Saadet Öğretmen Çocuk istismarı ile Mücadele Derneği, Tekirdağ’da faaliyetlerine başladı.      

UCİM Tekirdağ Halkla İlişkiler ve Tanıtım Koordinatörü Aslı Gündüz, “Çocuklar vatandır çocuklarımızı korumalıyız” diyerek yola çıkan UCİM Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı İle Mücadele Derneği’nin temellerinin 2017 yılında Mersin’de atıldığını söyledi.

“YURDUMUZUN DÖRT BİR YANINDA ÇOCUK İSTİSMARI İLE MÜCADELE EDİYORUZ”

UCİM Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı İle Mücadele Derneği hakkında açıklamalarda bulunan UCİM Tekirdağ Halkla İlişkiler ve Tanıtım Koordinatörü Aslı Gündüz; “Mücadelenin meşalesi İzmir’de 2014 yılında Genel Başkanımız Saadet Özkan’ın görev yaptığı bir köy okulunda okul müdürünün 6 kız çocuğuna yönelik istismarını fark etmesi ve durumu yargıya intikal ettirmesine dayanmaktadır. Öğretmenimizin haklı savaşında Cumhuriyet tarihinin en ağır cezalarından biri verilerek sanık 82 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılmıştır. Saadet Öğretmen, bu çabası ile yurt içinde çocuk istismarı konusundaki farkındalığı zirveye taşıdığı gibi 2017 yılında, Amerikan Başkanı Donald Trump’ın eşi Melania Trump’ın elinden “Uluslararası Kadın Cesaret Ödülü” de almıştır. Bugün ise Genel Başkanımız Saadet Özkan ve Genel Başkan Yardımcımız Yücel Ceylan’ın öncülüğünde çocuklar için mücadele eden derneğimiz 3. Yılında. Türkiye topraklarında kısa sürede köklü bir sivil toplum hareketine dönüşmüştür. İzmir de Avrupa’nın ve Türkiye’nin ilk Çocuk İhmali ve İstismarını Önleme Merkezi bulunurken; Kıbrıs’ta İlim Üniversitesi işbirliğinde Çocuk İhmali ve İstismarını Önleme Merkezi, Ankara Önleme Merkezi ve İstanbul Önleme Merkezlerinin açılış çalışmaları devam etmektedir. UCİM Aralık 2020 tarihi itibariyle 50000’i aşkın gönüllü üyesi ile yurdumuzun dört bir yanında çocuk ihmal ve istismarı ile mücadele etmektedir.” dedi.

“İSTİSMAR DAVALARINA MÜDAHİL OLUYORUZ”

Akademisyen ve uzmanlardan oluşan uzman ekiplerinin olduğunu söyleyen UCİM Tekirdağ Halkla İlişkiler ve Tanıtım Koordinatörü Aslı Gündüz; “Yapılandığımız illerde, çoğunluğu akademisyenler ve uzmanlardan oluşan UCİM Bilimsel Araştırmalar-Danışma Kurulu ve UCİM Rehabilitasyon nezdinde avukatlarımız, psikologlarımız, eğitimcilerimizle çeşitli çalıştaylar ve eğitimler düzenleyerek sürekli gelişim ve dönüşüm halindeyiz. Bu sayede istismara maruz kalmış çocuklarımızla en kaliteli ve doğru iletişim yollarını uzmanlarından öğrenerek titizlikle davalara müdahil olarak ailelere manevi desteğimizi göstermekteyiz. Siz de çocuklarımız için verilen mücadelede yer almak; eğitimlerimizden ve diğer faaliyetlerimizden haberdar olmak için ücretsiz bir şekilde www.ucim.org.tr adresinden gönüllü olabilirsiniz.” diyerek sözlerini tamamladı. Habertrak/Serhat Yeşilipek

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER